Jak często Polacy uprawiają seks. Jak często mamy orgazm. I jak często udajemy.

Jak często Polacy uprawiają seks. Jak często mamy orgazm. I jak często udajemy.

4 na 10 Polek udawało kiedyś orgazm. Mało tego. Co czwarta kobieta (23%) udaje prawie za każdym razem!!! Ale i my mamy coś na sumieniu. 13% polskich mężczyzn przyznało, że zdarzyło im się pozorować szczytowanie! Mamy najnowsze badania Durexa.

 

Jak często uprawiamy seks?

Jak wynika z najnowszego ogólnopolskiego badania Durexa –  zazwyczaj robimy to  kilka razy w tygodniu. 

Spośród aktywnych seksualnie Polaków w wieku 18-55 lat:

21% uprawia seks raz w tygodniu, 

41% – 2-3 razy w tygodniu, 

18% – 4-5 razy w tygodniu. 

8% kocha się codziennie (6% kobiet i 10% mężczyzn - tak deklarują)

 

Ile orgazmów? 

– Zarówno kobieta, jak i mężczyzna (!) są zdolni do przeżywania orgazmów wielokrotnych - mówi Izabela Jąderek, seksuolog, terapeuta, ekspert marki Durex. – Jednak kobiety fizjologicznie mają ku temu większą sposobność i mogą osiągać orgazm podczas jednego stosunku od 3 do 5 razy. Dochodzi do niego najczęściej podczas stymulacji łechtaczki na drodze albo masturbacji, albo seksu oralnego. Warunkiem do tego jest brak spadku poziomu podniecenia poniżej fazy plateau.

 

A jak wygląda to w praktyce? Cóż, dla wielu wielokrotne orgazmy pozostają raczej w sferze baśni. Jak pokazują wyniki badania, podczas zbliżenia orgazmu za każdym razem doświadcza 59% mężczyzn i tylko 23% kobiet.
Dla niemal co szóstego mężczyzny seks jest najczęstszym sposobem na osiągnięcie orgazmu. Podczas masturbacji łatwiej doświadcza go raptem... 9%. Nieco inaczej wygląda to u kobiet – 18% z nich osiąga szczyt przyjemności w pojedynkę. 

 

Czy orgazm może być za słaby?

Okazuje się, że według niektórych tak. Z intensywności orgazmów usatysfakcjonowanych jest 70% kobiet i 76% mężczyzn, a z częstotliwości ich występowania - 70% kobiet i 77% mężczyzn. 

Co więc robimy, żeby było lepiej? Blisko 80% badanych wprowadziło do sypialni chociaż jedno urozmaicenie: 

nowe pozycje seksualne – 48%

nowe techniki i pieszczoty ciała – 46% 

żele intymne i gadżety erotyczne – 20%

Jak radzi mówi dr Daniel Cysarz, seksuolog, psychoterapeuta, ekspert marki Durex, żeby mieć orgazm trzeba skupiać się nie na nim, ale na samej przyjemności: – Ważnym elementem umożliwiającym szczytowanie jest wyzbycie się kontroli, brak zadaniowego podejścia do seksu, a skupienie się na doświadczaniu oraz satysfakcjonująca relacja z partnerem.

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska