Starsi mężczyźni i ich zainteresowanie młodszymi kobietami

2017-02-12
Starsi mężczyźni i ich zainteresowanie młodszymi kobietami

Popularny pogląd mówi, że facet w pewnym wieku przechodzi przez tak zwany kryzys wieku średniego, który nakazuje mu kupić sportowy samochód, a dotychczasową partnerkę zastąpić inną, najlepiej 20 lat młodszą. Jak się jednak okazuje, niewiele w tym twierdzeniu prawdy – przynajmniej w tym drugim przypadku.

Jak wykazały badania, opublikowane niedawno w Evolutionary psychology, nie każdy mężczyzna marzy o tym, żeby wieść życie Hugh Hefnera i spotykać się wyłącznie z kobietami o połowę od siebie młodszymi.

 

W przypadku kobiet można mówić o pewnej stałej wartości – panie niezależnie od wieku niemal zawsze preferują mężczyzn, którzy są nieznacznie od nich starsi. Jeśli zaś weźmiemy pod uwagę upodobania facetów to okaże się, że funkcjonuje to nieco inaczej. Dowiodły tego badania, przeprowadzone w Finlandii na próbie ponad 2600 mężczyzn w wieku od 18 do 50 lat. U przedstawicieli płci brzydszej upodobania co do partnerek nie są tak stałe, jak u kobiet, a w miarę upływu czasu coraz bardziej się rozszerzają. Nie oznacza to, że im mężczyzna jest starszy, tym przychylniej patrzy na młodsze kobiety, a raczej coraz więcej kobiet znajduje się w kręgu jego zainteresowań. I tak, jak kobiety w większości przypadków nie szukają partnerów wśród facetów młodszych od siebie, tak mężczyźni jak najbardziej dopuszczają tę możliwość.


I chociaż mężczyźni zbliżający się do jesieni życia nie wzbraniają się przed kontaktami z młodymi kobietami, to do seksualnych relacji z nimi dochodzi stosunkowo rzadko. Natomiast jeśli weźmiemy pod uwagę jedynie poważne związki, to faceci, podobnie jak, kobiety, raczej szukają kogoś w wieku do siebie zbliżonym. No, może nieco młodszym.

 

foto: CREATISTA / iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska