Co (poza seksem) podnieca kobiety?

2017-02-16
Co (poza seksem) podnieca kobiety?

Postanowiono sprawdzić, jakie rzeczy niezwiązane z seksem sprawiają, że kobietom (a także mężczyznom) serce zaczyna szybciej pompować krew.

Uściślając, odpowiedź na to niełatwe pytanie postanowili odpowiedzieć ludzie z serwisu Superdrug Online Doctor, którzy przeprowadzili na ten temat stosowną ankietę. Odpowiedzi w niej udzieliło ponad 2000 tysiące osób, a tak przedstawiają się jej wyniki.

 

Pierwszym i najważniejszym wnioskiem płynącym z analizy rezultatów ankiety jest to, że inwestowanie pieniędzy w dobre kosmetyki wydaje się być dobrym pomysłem, jeśli zależy nam na zainteresowaniu płci przeciwnej. Zapach woda kolońskiej to bowiem coś, co w pierwszej kolejności zwraca uwagę kobiet (przynajmniej tych, które wzięły udział w ankiecie). Panie lubują się także w obcym akcencie (co może częściowo tłumaczyć niezwykłą popularność brytyjskich aktorów w Hollywood, w tym również tych przystojnych inaczej). Okazuje się również, że rację miał Barney Stinson z How I met your mother, który codziennie zakładał garnitur. Elegancki strój naprawdę działa na kobiety. I chociaż od jakiegoś czasu mówi się, że „drwaloseksualizm” jest już passe, to dla części kobiet męska broda nadal jest atrakcyjna. Na dalszych miejscach znalazły się perfumy, książka (czyli jednak jest trochę prawdy w twierdzeniu „Nie czytasz? Nie idę z tobą do łóżka”) oraz… mundur wojskowy.

 

 

Swoje preferencje zdradzili również mężczyźni. W pierwszej kolejności zwracają oni u kobiet uwagę na ich perfumy, natomiast kolejne miejsca na podium zajęły charakterystyczne stroje: pokojówki oraz uczennicy. Cóż, podobno nie ma to żadnego związku z seksem…

 

 

A gdzie najczęściej dochodzi do sytuacji, w których zwracamy uwagę na osoby płci przeciwnej? Przede wszystkim w pracy, a w dalszej kolejności podczas oglądania telewizji oraz prowadzenia samochodu.

 

 

foto: ArthurHidden / iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska