Wyczerpujący trening odbiera ochotę na seks?

2017-02-28
Wyczerpujący trening odbiera ochotę na seks?

Siłownia stała się twoim drugim domem a biceps i sześciopak przedłużeniem męskości? Trening to oczywiście dobra rzecz, ale uważaj, żeby nie przesadzić. Skutki mogą okazać się zabójcze dla twojego życia seksualnego!

Bądźmy szczerzy, niby dlaczego w gruncie rzeczy zaczynamy chodzić na siłownię? Dla zdrowia, jasne. Ale przede wszystkim dlatego, żeby podobać się tym wszystkim pięknym kobietom, które chcielibyśmy pewnego dnia zabrać ze sobą do łóżka! Właśnie dlatego głupio by było, gdyby właśnie od treningu nasze libido zaliczyło spektakularny upadek z wyżyn, na których znajdowało się zanim pierwszy raz poszliśmy na siłownią...

 

Każdy kto czasami ćwiczy, wie, że dobra kondycja fizyczna pozytywnie przekłada się na naszą ochotę na seks. A także na łóżkowe możliwości. Dlatego ćwiczyć trzeba, a przynajmniej bardzo zaleca się, by to robić. Zgoda, ale tylko do momentu, w którym nasze treningi nie zaczynają obracać się w przesadę. Potwierdzają to niedawno przeprowadzone badania.

 

Wzięło w nich udział 1000 mężczyzn. Znaleźli się wśród nich wyłącznie ludzie odbywający regularne treningi, ale o różnym natężeniu. Także profesjonalni sportowcy.

 

Rezultaty nie pozostawiają wątpliwości. Przetrenowanie ma znaczący wpływ na siłę popędu seksualnego faceta. Może obniżyć go praktycznie do zera. Obojętnie czy jesteś stary czy młody – dochodzi do tego w każdym wieku.

 

Wyniki badania zostały opublikowane w amerykańskim periodyku „Medicine & Science in Sports and Exercise”. Badania nie mówią wprawdzie nic o przyczynach takiego stanu rzeczy, ale to chyba logiczne, że chodzi o spodek poziomu testosteronu i... chyba każdy rozumie, że po ukończeniu triatlonu każdemu zdrowemu człowiekowi chce się raczej spać niż uprawiać seks. A zatem to proste. Może więc jednak nie przesadzać z ćwiczeniami?

 

Naukowcy stwierdzili nawet wprost, że każdy seksuolog, który leczy mężczyzn z obniżonego poziomu libido powinien najpierw pytać o ich plan treningowy. Ciekawe czy rzeczywiście w dobie mody na „zdrowy” tryb życia zjawisko jest aż tak powszechne...

 

fot. iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska