10 faktów o piersiach, które chcesz znać!

2017-03-07
10 faktów o piersiach, które chcesz znać!

Kobiecy biust jest cudowny, kochamy go i szalejemy z nim. Gdyby nie było piersi, ech, nie warto nawet myśleć o takiej bzdurze. Ale czy wszystko o nich wiemy? Oto garść informacji, która może się przydać.

1. Nie ma równości

 

Praktycy, którzy niejeden biustonosz rozpięli, doskonale o tym wiedzą. Piersi nie są równe, czasami dysproporcja jest mniejsza, innym razem większa, ale idealnie takie same piersi właściwie się nie zdarzają. Co ciekawe lewa pierś jest zawsze większa od prawej. Dlaczego? Nie wiadomo.

 

2. Obiekt pożądania i zdrowia

 

Badania wskazują, że patrzymy najczęściej na kobiecy dekolt. Skupiamy na nim wzrok, choć to nie pierwsza część ciała, jaką dostrzegamy u kobiety (tą jest twarz). Już jednak po chwili przenosimy wzrok na biust i to na nim zawieszamy wzrok na długo. Patrzenie na piersi jest zdrowe dla mężczyzn: poprawia prace serca i ukrwienie.

 

3. Brytyjki górą

 

Gdzie jechać, by napatrzeć się na pokaźnych rozmiarów piersi? Na świecie największe biusty mają Europejki i mieszkanki Ameryki Północnej. Azjatki i Afrykanki pozostają daleko w tyle. W samej Europie numerem jeden jest Wielka Brytania (połowa Brytyjek ma miseczkę D), potem są Dunki i Holenderki. Najmniejsze piersi w Europie mają Włoszki.

 

4. Waga jest ważna

 

Ile piersi ważą, to oczywiście sprawa indywidualna, ale badaczom udało się to uśrednić. Jedna pierś waży ok. 0,5 kg. Biust stanowi mniej więcej 1 proc. wagi ciała.

 

5. Ryzykowna operacja

 

Chirurgia plastyczna pociąga coraz więcej kobiet, które decydują się na operację powiększenia biustu. Jak się okazuje, to ryzykowne. Prawdopodobieństwo popełnienia samobójstwa u pań z silikonowymi wypełniaczami jest trzykrotnie większe niż u tych, które pozostały naturalne.

 

6. Gruczoły u mężczyzn

 

Główną funkcją piersi nie jest dostarczanie przyjemności, ale produkcja mleka. Odpowiadają za to gruczoły mlekowe. Jak się okazuje, mamy je także my, mężczyźni. U niektórych facetów poddanych terapii hormonalnej (z powodu np. choroby) dochodzi do produkcji mleka.

 

7. Rekordy

 

Sprawa jest skomplikowana, bo sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie. Pretendentek do miana posiadaczki największego biustu na świecie jest kilka. Sheila Hershey z Teksasu ma piersi 38 KKK (amerykańska miara), wypełnione 4 litrami silikonu. Aktorka porno Beshine biust o rozmiarze 70 Z. Z kolei Annie Hawkins-Turner to dumna posiadaczka największego naturalnego biustu. Obwód pod piersiami wynosi 109 cm, a wokół sutków 177,8 cm.

 

9. Stanikologia

 

Modna w tej chwili profesja brafiterki (doradczyni w sprawie doboru biustonosza) ma swój wyższy poziom. Na jednym z uniwersytetów w Hong-Kongu jest wydział, którego studenci zajmują się projektowaniem staników. Po ukończeniu otrzymuje się tytuł magistra.

 

10. Ulubiony rozmiar Polaków

 

Większość kobiet i mężczyzn na świecie jako idealny rozmiar piersi wskazuje miseczkę C. Odpowiada ona zarówno paniom, jak i panom. Pod tym względem wyróżniają się... Polacy. Dla nas zaskakująco ideałem jest mniejszy rozmiar, bo B. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska