Kobiety nie lubią kondomów bardziej niż my. I częściej ich nie używają

2019-02-07
Kobiety nie lubią kondomów bardziej niż my. I częściej ich nie używają

Prezerwatywa to dla wielu zło konieczne. Nikt za nimi nie przepada, ale kwestie bezpieczeństwa zwykle przeważają. Przynajmniej u nas. Bo z kobietami, jak się okazuje, bywa różnie. Naprawdę wiele z nich... po prostu nie używa prezerwatyw!

Cóż, rozumiemy je. Ale badania zaskakują. Zawsze byliśmy pewni, że to my najbardziej nie lubimy kondomów. Tymczasem wychodzi na to, że jednak panie nie lubią ich o wiele bardziej. A skoro nie lubią to i nie używają.

 

Skąd to wiemy? Oczywiście z badań. A konkretnie z ankiety przeprowadzonej przez serwis Superdrug Online Doctor. Przepytano 1000 Amerykanek i 1000 Europejek (już na pierwszy rzut oka widać, że badania przeprowadzali Amerykanie). Pytano o zwyczaje związane z zabezpieczaniem się przez chorobami przenoszonymi drogą płciową. I wyszło, że większość kobiet nie martwi się nimi aż tak...

 

Według Superdrug Online Doctor aż 65,5 proc. badanych obywatelek Stanów Zjednoczonych przyznaje, że zdarza im się nie używać zabezpieczenia, a 29,1 proc. – absolutnie nigdy nie używa kondomów! Niezłe statystyki, co? Z Europejkami jest trochę lepiej. 55,1 proc. z nich zdarza się kochać bez zabezpieczenia, podczas gdy 18,2 proc. nie zabezpiecza się nigdy. Ciekawi jesteśmy jak podobna statystyka wyglądałaby w poszczególnych europejskich krajach (na pewno są różnice!), niestety takich statystyk na razie nie mamy.

 

A jaki procent ludzi zawsze kocha się w gumce? Uwaga, tutaj też wygrywają kobiety. Panie jednak są bardziej konsekwentne – albo tak, albo tak. I trzymają się swoich zasad. Seks w prezerwatywie za dosłownie każdym razem deklaruje 23,5 proc. facetów i 36,8 proc. kobiet.

 

Co ważne: badania dotyczą także seksu ze stałymi partnerami. Czyli... nie są aż tak przerażające i świat prawdopodobnie ustrzeże się przed kolejną epidemią AIDS. Chociaż trochę są, bo ktokolwiek nie używa prezerwatywy „absolutnie nigdy” – ryzykuje zdrowiem nie tylko swoim, ale i swoich partnerów.

 

My po prostu apelujemy o rozsądek. Stała partnerka, do której macie zaufanie – nie przeginajmy z tymi prezerwatywami. Świeżo poznana w klubie dziewczyna – lepiej założyć, co trzeba (i jak trzeba). Ryzyko jest fajne, ale głupie ryzyko – zdecydowanie nie.

 

fot. iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska