Dlaczego seks na jedną noc nie zawsze bywa fajny?

2017-05-08
Dlaczego seks na jedną noc nie zawsze bywa fajny?

W teorii brzmi to przecież znakomicie. Zostajesz na noc u nowo poznanej kobiety, uprawiacie upojny seks i już nigdy więcej się nie widzicie. No bajka! Problem w tym, że taki piękny scenariusz nie zawsze uda się zrealizować.

– Każdy facet lubi spotkania na tylko jedną noc – pomyślelibyśmy. No ale właśnie nie każdy! To, nad czym większość z nas przechodzi do porządku dziennego, jak pomyłki w doborze partnerki (które się zdarzają) czy niezręczności (naturalnie pojawiające się, gdy idziesz do łóżka z kobietą, której wcale nie znasz), niektórym jednak przeszkadzają na tyle, że seksu na jedną noc zwyczajnie nie lubią! A kobiety? Tu sprawa wygląda jeszcze gorzej.

 

Jakiś czas temu Dr. Ed, amerykański serwis poświęcony zdrowiu, postanowił to zbadać. Zapytał o seks na jedną noc 2000 osób, zarówno mężczyzn jak i kobiet. Co się okazało? Że podczas takich nocy mamy problemy z orgazmem! Oczywiście w szczególności dotyczy to kobiet – tylko jedna na dziesięć pań miewa w takich sytuacjach orgazmy! Brzmi tak sobie, nie uważacie? A jeśli chodzi o nas – podczas jednej i jedynej nocy z obcą kobietą dochodzi 64 proc. z nas. Co z pozostałymi 36 proc.? Możemy tylko zgadywać!

 

Zgadujemy też, że nie osiąganie orgazmów przez kobiety w takich sytuacjach może mieć związek po prostu z tym, że faceci mają go zbyt szybko. Przecież seks z nowo poznaną kobietą sprawia, że niektórzy z nas nie mogą popisać się umiejętnościami maratończyka. Dotyczy to głównie młodszych i mniej doświadczonych facetów, ale nie tylko. Także tych, którzy jednak trochę stresują się taką sytuacją.

 

Rolę w tym, że kobiety nie dochodzą podczas spotkań na tylko jedną noc odgrywa także psychika kobiet. Udowodniono, że szansa na orgazm u pań znacząco wzrasta wraz ze znajomością partnera seksualnego. Już za drugim razem jest większa niż za pierwszym. Za dziesiątym kochankowie zwykle już całkiem się docierają.

 

Na problemy z orgazmem podczas spotkań na jedną noc mogą składać się także okoliczności. Na przykład alkohol, który często pomaga aranżować takie sytuacje.

 

Na koniec warto wspomnieć jeszcze o jednym. Wśród gejów i lesbijek szansa na orgazm podczas spotkań na tylko jedną noc jest trochę większa. Szczytowanie przychodzi im jakoś łatwiej. Jak się domyślamy, wiernym fanom Tindera również.

 

fot. iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska