6 zalet masturbacji: argumenty naukowe

2018-10-19
6 zalet masturbacji: argumenty naukowe

Młodzi robią to częściej. Starsi rzadziej, ale wciąż sobie nie odmawiają. Wszyscy mają rację. Poczciwe robienie sobie dobrze, tak stygmatyzowane przez religie i obrońców moralności, ma właściwie same zalety.

 

1. Czyni cię szczęśliwym

 

Orgazm to najsilniejsze naturalne źródło dopaminy, neuroprzekaźnika uruchamiającego układ nagrody w mózgu. Działa ona jak zastrzyk heroiny, tyle tylko że niegroźny. Podczas orgazmu wyzwala się też mnóstwo oksytocyny, innego neuroprzekaźnika, który poprawia samopoczucie. Mózg nie rozpoznaje, czy orgazm zapewniamy sobie sami, czy nie. Ważne, żeby był.

 

2. Sprawia, że możesz dłużej

 

Drugi raz trwa zawsze dłużej niż pierwszy, prawda? No właśnie, skoro tak, to gdybyś tylko uważał, że pierwszy raz trwa za krótko, możesz sobie pomóc na własną rękę. Godzina przed randką wystarczy.

 

3. Zapobiega przeziębieniom i grypie

 

Paradoksalnie robienie sobie dobrze w niewielkim stopniu powoduje wzrost wydzielania hormonu stresu, kortyzolu. A ten nie tylko podnosi stres, ale mobilizuje organizm do produkowania przeciwciał, dzięki czemu wzmacniana jest odporność organizmu. Bez obaw, wzrost wydzielania kortyzolu jest chwilowy i minimalny. Nie będziesz zestresowany.

4. Przeciwdziała rakowi

 

Fakt jest taki, że naśladowanie osób twierdzących, że powstrzymywanie się od ejakulacji jest dobre, może zakończyć się fatalnie. Wytrysk rzadko i nieregularnie zwiększa zagrożenie wystąpieniem raka prostaty. Zatem robić to trzeba, dla zdrowia. A najprostszy sposób to właśnie masturbacja.

 

5. Lepiej śpisz

 

Zasypianie po seksie, tak wyśmiewane, jest rzeczą jak najbardziej naturalną. Mózg jest zrelaksowany i śpi się lepiej. O wydzielaniu koktajlu z neurotransmiterów była już mowa. Nie tylko daje on szczęście, ale także lepszy sen.

 

6. Utwardza twoje erekcje

 

Smutna prawda jest taka, że z wiekiem wiotczeją nie tylko mięśnie, ale wszystko. Również penis. Erekcje 50-latków nie są tak silne, jak 20-latków. Jednak regularna masturbacja jest pomocna, wzmacnia mięśnie dna miednicy. Erekcja może nie wraca do stanu sprzed dekad, ale definitywnie staje się twardsza.

 

Foto: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska