O czym fantazjują kobiety, kiedy robią sobie dobrze?

2017-05-11
O czym fantazjują kobiety, kiedy robią sobie dobrze?

Mamy pełne równouprawnienie. Masturbują się nie tylko singielki, ale także kobiety w związkach. Jest dokładnie tak jak u nas, mężczyzn. Zastanawialiście się kiedyś, o czym one wówczas marzą?

Wielu z nas wyobraża sobie, że kobiety w związkach nie mają takich potrzeb. To absurd. Panie robią to często i dość regularnie. Częściej nawet niż my sami, bo do masturbacji przyznaje się 65 proc. kobiet, w porównaniu do 59 proc. mężczyzn. Robienie sobie dobrze jest więc naturalną czynnością.


O czym kobiety myślą? Zapytał je o to LoveHoney, jeden z największych na świecie producentów zabawek erotycznych. W badaniu wzięło udział niemal 5 tys. kobiet w różnym wieku. Co ciekawe, większość przyznała, że masturbacja nie ma nic wspólnego z kryzysem w związku.


Na początek dobra wiadomość. Najpopularniejsza fantazja wśród kobiet to wyobrażanie sobie seksu z aktualnym partnerem. Wspominanie tego co było i planowanie tego, co będzie. Takie myśli ma 60 proc. kobiet (dla porównania: o seksie z aktualną partnerką myśli podczas onanizowania się 69 proc. facetów).

 

Druga wiadomość jest gorsza. Fantazja numer dwa to wyobrażanie sobie seksu z byłym. Niemal połowa (48 proc.) kobiet wspomina harce z przesłości. Ale i my nie jesteśmy bez grzechu: 58 proc. z nas odtwarza obrazy z przeszłości.

 

Na kolejnych miejscach są: odtwarzanie obrazów z filmów pornograficznych, kreowanie sytuacji z kolegami z pracy, także szefami oraz wyobrażanie sobie ostrzejszych scen seksu, bez względu na osobę, czyli wiązanie, uległość, dominacja. Mocną pozycję zajmuje wyobrażanie sobie przez kobiety sytuacji z filmów i literatury (kłania się Grey).

 

Co ciekawe, masturbację za zbawienną dla związku uważa co trzecia kobieta (34 proc.), ale co piąty mężczyzna (21 proc.).

 

Tymczasem eksperci nie pozostawiają wątpliwości. Onanizm i towarzyszące mu fantazje są dobre. „Fantazje pozwalają parom żyjącym w monogamii poczuć przyjemność z nowego seksu, bez ranienia się nawzajem i łamania sobie serc” - mówi Tracey Cox, seksualna ekspertka PLAYBOYA.

 

Foto: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska