Jak długo wytrzymujemy bez seksu?

2017-05-11
Jak długo wytrzymujemy bez seksu?

Odpowiedź na postawione w tytule pytanie brzmi: niedługo. Ale niestety, niektórzy z nas nie mają wyjścia i muszą sobie jakoś radzić. Albo na własną rękę, albo czekając. Nieraz długo.

Na początek odpowiedź: kto z nas ma z tym największy problem. Okazuje się, że ci wszyscy, którzy są w związkach, uprawiają seks w miarę regularnie. Gorzej mają single, częstotliwość jest zdecydowanie mniejsza. A najgorzej rozwodnicy, wdowy i wdowcy.

 

Badanie zlecił Online Doctor, wzięło w nim udział 1500 osób ze Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskiej. Zleceniodawcy ankiety chcieli wykazać różnice między społeczeństwami, ale okazało się, że po obu stronach Atlantyku nie są one aż tak duże.

 

Mężatki i żonaci czekają czasami na seks nawet ponad dwa tygodnie, w Stanach Zjednoczonych jest to nawet miesiąc w przypadku mężczyzn. Ale średnia jest dużo lepsza: to zaledwie tydzień wstrzemięźliwości.

 

W przypadku singli jest dużo gorzej. Okresy bez seksu wydłużają się średnio do miesiąca. Rozwodnicy nie kochają się latami, nawet do 3 lat potrafią czekać, aż „coś się trafi”.

 

Aż jedna trzecia mających kłopoty z seksem osób (zarówno w związkach, jak i singli, czy rozwodników i wdów/wdowców) wini siebie za kłopoty. Wszyscy obniżają poprzeczkę wymagań. W przypadku mężczyzn na „brzydszą” partnerkę godzi się od 39 (UE), do 48 proc. (USA), a kobiet „paskudę” akceptuje po okresie wstrzemięźliwości od 16 (USA), do 22 proc. (UE). Jak widać kobiety są dużo bardziej wybredne.

 

Co robimy, kiedy nie uprawiamy seksu? No cóż, nie czytamy, ani nie podróżujemy. Ten czas zajmuje nam masturbacja, sen, telewizja, alkohol i zakupy.

 

Foto: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska