Lubisz starsze kobiety? Naukowcy mówią, że to nowa orientacja seksualna!

2017-05-26
Lubisz starsze kobiety? Naukowcy mówią, że to nowa orientacja seksualna!

Zwykle kiedy mowa o orientacji seksualnej, do głowy przychodzą nam heteroseksualizm i homoseksualizm. No, może jeszcze biseksualizm czy aseksualizm. Wygląda na to, że takie myślenie trochę się przeterminowało. Teraz naukowcy mówią, że pociąg do osób starszych to nie żaden fetysz, ale... orientacja seksualna.

O wielu różnych orientacjach i ich flagach już wam pisaliśmy. Nawet w tym tekście, w którym znalazło się miejsce na panseksualizm czy poliseksualizm, nie znajdziecie jednak orientacji, która polega na pociągu do osób starszych. Czyli orientacji, która na dobrą sprawę nie ma nawet jeszcze swojej oficjalnej nazwy. Na razie ma nieoficjalną – chronofilia. Niektórzy jednak sądzą, że taka orientacja istnieje i chodzi tu o coś więcej niż zwykłe kwestie gustu.

 

W październiku zeszłego roku ukazał się w „Hard Science” ukazał się artykuł niejakiego Michaela C. Seto, który opowiada o jego wysiłkach prowadzących do wyróżnienia nowej orientacji seksualnej, w której chodzi o pociąg do osób starszych. Uściślijmy – chodzi o osoby dużo starsze od siebie (albo odwrotnie – dużo młodsze). Bo na przykład pociąg do ludzi w średnim wieku (40-50 lat) to jeszcze coś innego. To nazywa się mezofilia.

 

Co my na to? Trudno powiedzieć. Z jednej strony to oczywiste, że są ludzie, których pociągają określone osoby lub rzeczy – i w porządku. Dlaczego więc nie mieliby mieć swojej nazwy, zrzeszać się, wzajemnie odnajdywać? Z drugiej jednak strony czy dążenia podobne do dążeń Seto nie skaże ich na niepotrzebną stygmatyzację? I druga sprawa, może nawet ważniejsza: czy takie pomysły nie zmierzają do tego, że już niedługo gość, który lubi rude dziewczyny będzie miał orientację – strzelamy – gingerseksualną, a ten który lubi bardzo chude – anoreseksualną. A po co to komu?

 

I na razie wychodzi na nasze, bo inni naukowcy jakoś nie podchwytują pomysłu Seto. Jak będzie za jakiś czas? Zobaczymy.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska