Darmowe recepty elektroniczne na pigułkę „dzień po” w Polsce!

2017-05-26
Darmowe recepty elektroniczne na pigułkę „dzień po” w Polsce!

Jak zapewne słyszeliście, 25 maja 2017 r. została przegłosowana nowelizacja ustawy, która uniemożliwia w Polsce zakup tabletek „dzień po” bez recepty. Duża zmiana. Na gorsze, zwłaszcza dla tych, którzy akurat znajdą się w potrzebie, bo „pękła im gumka”. Na szczęście znalazło się rozwiązanie!

W czym problem? Oczywiście w tym, że pigułka „dzień po”, żeby działać, musi być przyjęta w odpowiednio niedługim czasie po nieszczęsnym stosunku, podczas którego prezerwatywa zawiodła. Najlepiej w jak najkrótszym – działa tak, że im szybciej zostanie przyjęta, tym będzie skuteczniejsza. A zdobycie recepty w wielu przypadkach znacząco ten czas wydłuża. Pomyślcie tylko – musicie iść do lekarza, czekać na godzinę jego przyjmowania, później czekać w kolejce. Nie mówiąc o innych zrządzeniach losu. A zegar tyka...

 

Z pomocą nam wszystkim przychodzi organizacja Women on Web, lub po polsku, Kobiety w sieci. Dzięki niej wszystkie polskie kobiety będą miały natychmiastowy dostęp do wydawanych elektronicznie recept europejskich, które będą mogły po prostu wydrukować w domu. Jak ją zdobyć? Wystarczy wypełnić formularz dostępny poniżej:

 

TUTAJ ZDOBĘDZIESZ RECEPTĘ NA ANTYKONCEPCJĘ AWARYJNĄ!

 

I co najlepsze – farmaceuta w każdej polskiej aptece będzie musiał taką receptę przyjąć i zrealizować. Taki nakaz obejmuje bowiem każdy europejski kraj. W praktyce nie zmieni się zatem aż tak dużo, przynajmniej dla tych, którzy wiedzą o tym rozwiązaniu.

 

Dlatego w interesie nas wszystkich leży, żeby o możliwości elektroniczne otrzymania darmowej recepty na antykoncepcję awaryjną dowiedziało się jak najwięcej osób! Mówcie o tym znajomym, udostępniajcie na Facebooku, przekazujcie informację dalej. W końcu każdemu z nas może się ona pewnego dnia bardzo przydać.

 

fot. iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska