Jeśli one was zdradzają, będziecie chorować

2018-06-11
Jeśli one was zdradzają, będziecie chorować

Bycie zdradzonym nie tylko rani uczucia. Może też dokonać fizycznego spustoszenia organizmu.

Sorry, to nie będzie miły tekst. Pogadamy o zdradzie, ale nie takiej, kiedy to wy zdradzacie, ale jesteście zdradzani. Zdrada jest do dupy, naprawdę do dupy.

Bycie zdradzonym jest numerem jeden na liście „Tego nie powinien przeżyć żaden facet”. No ale zdarza się (ostatnio coraz częściej, kobiety zdradzają tak często jak my).

Okazuje się, że zdrada niszczy naszą psychikę, ale również fizyczność. Tak naprawdę emocjonalna trauma to nic w porównaniu ze zniszczeniem organizmu.

Według „Journal of Social and Personal Relationships” bycie zdradzonym nie powoduje może od razu raka, ale może zabić. Otóż działa to tak, że zdradzona psychika zmienia zachowania. Mężczyzna, który doznał traumy, zaczyna podejmować działania bezpośrednio zagrażające jego życiu.

Nic go nie boli, to nie o to chodzi, ale zaczyna jeść ponad miarę, pić, uprawiać seks bez zabezpieczenia. Także jeździć szybko samochodem i łamać prawo. Wszystko to zostało zbadane na 222 ochotnikach, których poddano nie tylko ankietom, ale także testom i symulacjom zachowań.

Pytanie, jakie teraz zadają sobie badacze, to dlaczego mężczyźni zdradzeni dążą do autodestrukcji? Odpowiedzi nie ma, ale badania trwają.

Foto: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska