Dlaczego seks w samolocie jest najlepszy?

2017-06-20
Dlaczego seks w samolocie jest najlepszy?

Jeśli seks na wysokości 10 tys. metrów nad poziomem morza wydaje wam się idiotycznym pomysłem, to posłuchajcie, co na ten temat ma do powiedzenia nauka. Seks w samolocie jest najlepszy, jaki można sobie wyobrazić.

Jasne. Zawsze tak piszą. Że najlepszy i w ogóle. Tylko jak się kochać, kiedy obok siedzi chrapiący jegomość, w rzędzie z przodu drze się wniebogłosy niemowlę, a z tyłu pasażer awanturuje się, że zabrakło soku pomidorowego.

 

To prawda, też nie znosimy lotów na długich dystansach. Nuda. Zepsute powietrze, po pewnym czasie ma się dość wszystkiego i nawet perspektywa, że zmierza się do ciekawego miejsca, przestaje być radosna.

 

No ale jednak. Nauka nie pozostawia wątpliwości. Seks w samolocie dostarcza wrażeń, których próżno szukać na ziemi.

 

O co chodzi? Przede wszystkim o niedobór tlenu i ciśnienie, z czym mamy do czynienia na wysokości 10 tys. metrów, zamknięci w blaszanym cygarze. Ale także o inne rzeczy.

 

Po pierwsze, sam fakt robienia czegoś ryzykownego i niemoralnego (przynajmniej według standardowych norm) sprawia, że w organizmie wydziela się dodatkowa dawka adrenaliny i endorfin. Seks staje się czymś znacznie przyjemniejszym.

 

Po drugie ciśnienie i brak tlenu. W samolocie panuje atmosfera jak w górach, mniej więcej na wysokości 2,5 tys. km (chociaż w takim Dreamlinerze jest tak, jak na wysokości 1,8 tys. km). Podróżny czuje się trochę jak na haju. „Jedna z najciekawszych rzeczy, jeśli mówimy o seksie w samolocie, to niedobór tlenu, którego brakuje mózgowi. Wytwarza to całkowicie nowe odczucia. Ciało staje się wrażliwsze, a orgazmy silniejsze” - wyjaśnia Susan Quilliam, seksuolożka.

 

Dodatkowym faktem przemawiającym za seksem w samolocie, który wzmacnia odczucia, są ciągłe wibracje. To mikrowibracje, wydaje się, że nieodczuwalne, ale jednak organizm jest im ciągle poddawany.

 

Wniosek jest jeden: zaufajmy nauce. Nawet jeśli wydaje się, że nie da się wykrzesać pragnienia w zatłoczonym samolocie, warto zaryzykować i spróbować.

 

Foto: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska