Oto co się stanie, jeśli przestaniesz uprawiać seks!

2017-07-04
Oto co się stanie, jeśli przestaniesz uprawiać seks!

Armagedon. Katastrofa. Właśnie tak zareaguje twoje ciało, jeśli zdecydujesz się na seksualną abstynencję lub będziesz ją praktykował z konieczności. Nie rób tego!

Jak dobry jest seks dla zdrowia, pisaliśmy wielokrotnie i zamierzamy jeszcze mnóstwo razy. Uprawianie miłości jest konieczne dla zdrowia. Jednak są tacy, którzy twierdzą, że seksualna abstynencja jest wyłącznie sprawą psychiki. No cóż, bardzo się mylą.

 

Rezygnacja z seksu, nawet ograniczenie go, ma fatalny wpływ na fizyczność człowieka – zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Zbadały to dr Candice Nicole i dr Anne Mauro, które przez 4 lata prowadziły eksperyment. Wynika z niego, że brak seksu ma 3 fatalne następstwa:

 

1. Penis musi ejakulować oraz jak najczęściej musi dochodzić do erekcji, by potencja została utrzymana. Popularne porzekadło, że „narząd nieużywany zanika” bardzo pasuje do członka. Kłopoty z erekcją i wytryskiem pojawiają się z powodu niedoboru seksu, a nie jego nadmiaru, przy czym do seksu zaliczyć należy także masturbację. Zatem nawet nie mając partnerki trzeba radzić sobie na własną rękę. W przypadku kobiet brak seksu prowadzi do zgubienia ścian pochwy, mniejszej wilgotności i mniejszej czułości tego kluczowego narządu.

 

2. Osoby powstrzymujące się od seksu narażone są na ogromny stres. Kortyzol – hormon stresu – zaczyna wydzielać się w ogromnych ilościach. Napięcie, podenerwowanie, irytowanie się drobiazgami, nawet depresja są konsekwencją braku seksu.

 

3. Dr Nicole i dr Mauro stwierdziły, że seks rozleniwia nasz system kontrolny. Chodzi o to, że uprawiając seks kontrolujemy stan swoich narządów. Sprawa dotyczy głównie kobiet, ale i mężczyzn. Oglądamy je, sprawdzamy, zależy nam na ich dobrej kondycji. Tymczasem osoby nie doświadczające seksu, w tym masturbacji, zapominają, że mają coś między nogami. A to już jest groźne, ponieważ prowadzi do chorób.

 

Zatem: życie bez seksu, poza tym, że jest życiem bez sensu, jest też bardzo niezdrowe!

 

Foto: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska