Praca czy seks: co jest dla nas ważniejsze?

2017-07-10
Praca czy seks: co jest dla nas ważniejsze?

Będziecie zaskoczeni. W czasach, w których pracę uważamy za jedną z najwyższych wartości, seks wciąż ponosi porażkę.

Ranek. Wstajesz parę minut za późno. Golisz się w pośpiechu, bierzesz prysznic i wciągasz na siebie cokolwiek, byle tylko się nie spóźnić do pracy. A przecież po drodze będą jeszcze korki!

 

No ale twoja ukochana, która akurat tego dnia ma wolne, daje ci znaki, że właśnie teraz cię chce. Nie potem, nie przedtem, tylko teraz!

 

Co robisz?

 

No właśnie… Bezpośredniego wyboru między pracą, a życiem seksualnym, dokonujemy rzadko. Przynajmniej w tak przerysowanej formie, jak opisana powyżej. Ale już na co dzień wcale nie jest to tak abstrakcyjne. Seksuolodzy na przykład uznają przepracowanie za jeden z największych hamulców życia erotycznego. To dlatego nie kochamy się tak dużo, jakbyśmy chcieli, że jesteśmy zwyczajnie zmęczeni – mówią. I zestresowani pracą (a jak wiadomo kortyzol, hormon stresu, blokuje chęć na igraszki) – dodają.

 

A zatem wygląda na to, że jednak wybieramy pracę, a nie seks…

 

Właśnie takie pytanie zadał jeden z portali swoim użytkownikom. No i okazało się, że także w deklaracjach my mężczyźni wybieramy pracę, choć jej przewaga nad seksem jest niewielka. W odpowiedzi na pytanie: „Czy wolałbyś być gorszy w pracy, czy w łóżku?” 51 proc. odpowiedziało, że w łóżku, a 49 proc. że w pracy.

 

Wśród kobiet dobrych pracowniczek kontra dobrych kochanek było jeszcze więcej. 57 proc. kobiet wolałoby być gorsza w pracy niż w łóżku, a tylko 43 proc. na odwrót.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska