Starsze kobiety mają lepsze orgazmy

2017-07-10
Starsze kobiety mają lepsze orgazmy

Są nie tylko bardziej doświadczone, ale przeżywają wszystko intensywniej od swoich młodszych koleżanek – dowodzą temu badania!

To, że nie tylko same kobiety, ale również ich orgazmy stają się lepsze w miarę upływu czasu, zostało właśnie dowiedzione naukowo. Stosowne badania zostały przeprowadzone przez twórców Natural Cycles. Co to takiego? Otóż jest to aplikacja służąca do antykoncepcji – na podstawie informacji wprowadzanych przez użytkowniczki programik oblicza dni płodne i niepłodne. Może to brzmieć nieco niedorzecznie, ale skuteczność aplikacji została przetestowana przez National Health Service w Wielkiej Brytanii i została określona na 99,5%.

 

Aby bardziej zgłębić temat kobiecego orgazmu, twórcy wspomnianej aplikacji przepytali 2618 kobiet i podzielili je na trzy grupy wiekowe: młode (poniżej 23 roku życia), w średnim wieku (23-36 lat) oraz „starsze” (36 lat i więcej – wzięliśmy to określenie w cudzysłów, bo dla nas takie kobiety bynajmniej starsze nie są). Jak się okazało, ostatnia z wymienionych grup nie tylko doświadczyła najbardziej satysfakcjonujących orgazmów, ale również sam seks był dla niej najlepszym przeżyciem. Jakby tego było mało, to właśnie kobiety, które ukończyły 36. rok życia czują się najpewniej w swojej skórze.

 

„Wyniki naszej ankiety wysyłają naprawdę pozytywną wiadomość na temat tego, o czym my kobiety wiemy od jakiegoś czasu – czym jesteśmy starsze, tym lepiej znamy swoje ciało i czujemy się w nim pewniej, co przekłada się na satysfakcję z seksu” – powiedziała Amanda Bonnier z Natural Cycles.

 

Kobiecego orgazmu w żadnym wypadku nie można lekceważyć – jakiś czas temu pisaliśmy, że ma on dobroczynny wpływ także na mężczyzn, a gdy kobieta go udaje, należy mieć się na baczności. Zazwyczaj nie oznacza to niczego dobrego…

 

foto: mammuth / iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska