Faceci, którzy umawiają się z młodszymi kobietami żyją dłużej

2017-07-12
Faceci, którzy umawiają się z młodszymi kobietami żyją dłużej

To nie kryzys wieku średniego – to dbałość o własną długowieczność!

Chociaż kobiety określane jako starsze czerpią większą satysfakcję z seksu i doznają bardziej intensywnych orgazmów (pisaliśmy o tym TUTAJ), to jednak mężczyźni często skłaniają się ku partnerkom młodszym od siebie. I chociaż narażają się w ten sposób na złośliwe uwagi otoczenia (ale szczerze wątpimy, czy w tym przypadku się nimi przejmują) to cały proceder jest dla nich niezwykle korzystny. Również pod względem zdrowotnym!

 

Jakiś czas temu serwis OKCupid przeprowadził badania dotyczące różnicy wieku w związkach. Okazało, że o ile kobiety najczęściej szukają partnerów w gronie rówieśników (ewentualnie nieznacznie starszych lub młodszych), tak mężczyźni patrzyli przychylnym wzrokiem głównie na kobiety pomiędzy dwudziestką a trzydziestką – i to niezależnie od tego, w jakim wieku byli oni sami.

 

Teraz okazało się, że faceci wiedzą co robią – jak podaje jeden z amerykańskich serwisów, mężczyźni którzy na partnerki wybierali kobiety sporo młodsze od siebie, mogą pochwalić się lepszym zdrowiem i dłuższym życiem. Niestety, w drugą stronę nie jest już tak kolorowo – dużo młodsi partnerzy nie pomagają kobietom w wieku, powiedzmy, bardziej zaawansowanym cieszyć się dłuższym życiem.

 

Mężczyźni zbliżający się do jesieni życia nie wzbraniają się przed kontaktami z młodymi kobietami, jednak jak już kiedyś wspominaliśmy, do seksualnych relacji z nimi dochodzi stosunkowo rzadko. Natomiast jeśli weźmiemy pod uwagę jedynie poważne związki, to faceci, podobnie jak, kobiety, raczej szukają kogoś w wieku do siebie zbliżonym. No, może nieco młodszym.

 

foto: m-imagephotography / iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska