Niepalący chętniej sięgają po papierosa po seksie

2019-01-30
Niepalący chętniej sięgają po papierosa po seksie

Słynny „papieros tuż po” to dla wielu przyjemność nierozłącznie związana z seksem. Co ciekawe, według badań przeprowadzonych przez serwis Victoria Milan to osoby, które na co dzień nie palą cenią ją sobie wyżej niż palacze.

Zdziwieni? My trochę tak, chociaż jeśli zastanowić się głębiej to łatwo to zrozumieć. Papieros kończący łóżkowe wyczyny to element celebracji, kropka nad „i”, podkreślenie, że było dobrze. Jak w dowcipnym powiedzeniu: „Dobry seks to taki seks, po którym nawet sąsiedzi wychodzą na papierosa”. A papieros jako element celebracji potraktują raczej osoby, która na co dzień nie palą. W końcu dla nałogowych palaczy jest on częściej koniecznością i nawykiem.

 

Tyle tłumaczenia, przyjrzyjmy się jednak statystykom dostarczonym przez znaną stronę internetową dla ludzi szukających pozamałżeńskiego romansu. Wyniki opracowano na podstawie odpowiedzi 7064 użytkowników serwisu z 17 krajów. W dziesięciu z nich palenie po seksie częściej deklarują osoby, które w innych sytuacjach nie palą. Chodzi o Francuzów, Polaków, Duńczyków, Holendrów, Szwedów, Finów, Brytyjczyków, Norwegów, Irlandczyków, i obywateli Stanów Zjednoczonych.

 

Dysproporcje bywają znaczące. Weźmy francuskich kochanków. Tylko nieco ponad 12 proc. z nich, którzy palą na co dzień deklaruje, że lubi zapalić także po orgazmie. Liczba wzrasta znacząco, jeśli dołożyć do puli tych, którzy w innych sytuacjach papierosów nie używają. 22,1 proc. francuskich użytkowników Victoria Milan lubi zapalić po seksie, mimo że nie robią tego nałogowo.

 

W Polsce liczba zarówno niepalących, jak i palących, którzy lubią zapalić po seksie oscyluje wokół ¼. Ale u nas też trochę bardziej lubią to niepalący – 20,4 proc. z nich lubi zapalić po seksie. Wśród nałogowych palaczy liczba nieznacznie się zmniejsza – to 19,8 proc.

 

Z kolei ogólnie najbardziej lubią zapalić po seksie Czesi. Przyznaje się do tego 26,9 proc. palaczy i 17,6 proc. osób, które przy innych okazjach nie palą.

 

Założyciel Victoria Milan Sigurd Vedal przytomnie przyznaje, że z badań wynika, iż palenie po seksie nie łączy się z uzależnieniem od nikotyny, ale raczej z uzależnieniem od przyjemności. – Zapalenie papierosa po szczytowaniu to wzmocnienie przyjemności. Relaksuje ciało i umysł, to kolejna aktywność, którą można dzielić z kochankiem. A jeśli nie jesteś regularnym palącym, daje ci to dodatkowe uczucie łamania zasad. Czyż nie pożądamy wszyscy tego co jest zakazane? – mówi Vedal.

 

fot. iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska