Napoje gazowane uszkadzają męskość

Napoje gazowane uszkadzają męskość

Naukowcy udowodnili, że nadmierne spożywanie napojów gazowanych wpływa ujemnie na męskość. I to na przynajmniej dwa sposoby!

Nie wyobrażasz sobie dnia bez coli albo chociaż poczciwej oranżady „Hellena”? Wygląda na to, że masz spory problem. A nawet problemy. Przekonują o tym naukowcy ze Szpitala Uniwersyteckiego w Kopenhadze oraz z Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.

 

Naukowcy z Kopenhagi przebadali łącznie 2554 mężczyzn, wśród których znajdowali się ci, którzy deklarowali częste picie napojów gazowanych oraz ci, którzy w takich napojach nie gustują. Okazało się, że ci, którzy je piją, mają średnio 35 milionów plemników w milimetrze sześciennym spermy, podczas gdy ci, którzy piją je rzadziej mogą pochwalić się aż 56 milionami plemników na milimetr spermy. Operujemy na wielkich liczbach, ale sprawa jest znacząca. W praktyce mówimy przecież o spadku jakości nasienia o jakieś 30%.

 

To jednak nie wszystko. Podobne badania nad związkiem nadmiernego spożycia napojów gazowanych i płodnością prowadzili również Polacy. Naukowcy z Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu podeszli jednak do sprawy nieco bardziej „bezpośrednio”. Dowodzili oni, że częste picie napojów gazowanych prowadzi do dysfunkcji erekcji (nie da się ukryć, że bez wzwodu trudno o płodność, chyba, że tylko potencjalną). I – to chyba żadna niespodzianka – dowiedli tego. Powód jest prosty. Zbyt słodkie napoje gazowane powodują uszkodzenie tętnic, co utrudnia swobodny napływ krwi do członka.

 

Na koniec najgorsze: czy wiecie o jakiego rzędu „nadmierne spożycie” chodziło naukowcom? Otóż twierdzą oni, że aby męskość ucierpiała, wystarczy w miarę regularne picie trzech puszek napojów gazowanych dziennie. Nie tak dużo, prawda?

 

Jeśli chcecie dowiedzieć się, czego jeszcze lepiej nie robić swojemu penisowi, sprawdźcie co już o tym napisaliśmy! Dla własnego dobra.

 

fot. Mike Mozart/Flickr (CC BY 2.0)

 

Zobacz też:

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska