Seks analny popularniejszy niż kiedykolwiek wcześniej

2017-08-03
Seks analny popularniejszy niż kiedykolwiek wcześniej

Jeszcze nigdy tyle kobiet nie chciało eksperymentować z seksem analnym! I jeszcze nigdy tylu mężczyzn nie chciało, by kobiety stymulowały ich właśnie w ten sposób. Statystyka mówi sama za siebie.

Seks analny przez wieki kojarzył się źle. Z sodomią, z czymś brudnym i innymi nieciekawymi rzeczami. Ale coraz bardziej przestaje się tak kojarzyć. I co za tym idzie – uprawia się go wciąż częściej i częściej.

 

Posłużmy się danymi ze Stanów Zjednoczonych. Naukowcy ze słynnego Instytutu Kinseya na Uniwersytecie Indiana uważają, że współcześnie aż połowa mężczyzn i 40 proc. kobiet próbowało seksu analnego z osobą przeciwnej płci. Dla porównania – podobne badania przeprowadzone w latach dziewięćdziesiątych wskazywały, że tylko 20 proc. osób każdej z płci miała za sobą podobne doświadczenia.

 

Wyniki podobnego badania zostały opublikowane w periodyku „National Health Statistics Reports”. Procentowo wyszło trochę mniej niż naukowcom z Instytutu Kinseya, ale z pewnością więcej iż jeszcze 20 lat temu. Zresztą wyniki trudno dokładnie porównać, gdyż w badaniu uwzględniono tylko ludzi mieszczących się w przedziale wiekowym 18-44. Wśród kobiet w tym wieku analu próbowało 36 proc., a wśród mężczyzn 42 proc.

 

Jeśli zaś chodzi o ręczną stymulację męskiego odbytu – z pomocą przychodzi producent zabawek erotycznych firma Lelo. Według ich badań 71 proc. mężczyzn już doświadczało albo przynajmniej chciałoby doświadczyć takiej stymulacji. A większość kobiet nie ma nic przeciwko – aż 80 proc. z nich chętniej zajmie się bezpośrednio prostatą faceta.

 

Na tak istotną zmianę zapatrywania się na tę sprawę w ostatnich dziesięcioleciach z pewnością ma wpływ fakt, że o seksie analnym dużo się mówi. I to nie tylko w mediach takich jak PLAYBOY. Na przykład ostatnio odpowiedni poradnik pojawił się nawet w przeznaczonym dla nastolatek magazynie „Teen Vogue”.

 

Chcecie spróbować sami, a dotąd nie mieliście okazji? No i świetnie. Ale przedtem zapraszamy do lektury naszego artykułu „Seks analny. 5 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim zaczniesz...”. Bo akurat do tej zabawy dobrze się odpowiednio przygotować.

 

fot. iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska