Ile kalorii spalasz podczas seksu?

2017-08-11
Ile kalorii spalasz podczas seksu?

Seks to nie tylko zdrowie, ale i niezły trening. Ile kalorii spalasz podczas łóżkowych igraszek? Jedno jest pewne – więcej niż twoja partnerka!

„Niezły trening” wcale nie znaczy jednak „świetny trening”! Co to znaczy? Że podczas seksu spalisz trochę kalorii, ale nie aż tyle, ile prawdopodobnie myślisz.

 

Badanie na ten temat przeprowadzili naukowcy z Uniwersytetu w Montrealu. Wyszło na to, że podczas seksu kobiety spalają średnio 69 kalorii, a mężczyźni 101. Sporo? No niekoniecznie, zwłaszcza jeśli porównać to do pół godziny joggingu. Biegając kobiety spalają 213 kalorii, a mężczyźni – 276.

 

Dlaczego my spalamy więcej niż one? To proste – jesteśmy ciężsi! To sprawia, że bardziej się wysilamy i zużywamy więcej energii. Żeby ruszyć nasze ciała potrzeba jej więcej niż żeby ruszyć ciała kobiet.

 

Ale wróćmy jeszcze na chwilę do liczb. Wygląda na to, że 69 i 101 kalorii to jeszcze trochę za dużo. Przynajmniej przeciętnie... Badanie uczonych z Kanady zakładało bowiem, że seks trwa 25 minut. Z kolei inne badania wskazują, że u większości ludzi trwa to znacznie krócej. A zatem, by rzeczywiście dbać o formę dzięki samemu tylko seksowi musisz być niezłym ogierem!

 

Albo kombinować. Na przykład głębiej oddychać – to powinno sprawić, że zużytych kalorii będzie trochę więcej. Można też oczywiście pokombinować z pozycjami. Im więcej gimnastyki, tym więcej spalonych kalorii. A jeśli wymyślnej gimnastyki w łóżku nie lubisz – zadbaj przynajmniej, by być na górze!

 

Zdziwiony, że seks nie jest aż tak dobrym ćwiczeniem? W porządku, tylko pamiętaj, że i tak jest zdrowy! Jeśli jesteś czytelnikiem PLAYBOY.PL – powinieneś wiedzieć o tym najlepiej. Lepiej nawet nie myśleć co się stanie, jeśli przestaniesz uprawiać seks. Nic przyjemnego. I – no właśnie! – to jest najważniejsze: nie zapominaj o przyjemności!

 

fot. iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska