Im więcej seksu, tym silniejsza psychika

2017-08-22
Im więcej seksu, tym silniejsza psychika

Współżyć trzeba regualarnie, tak jak przyjmować antybiotyk. Tylko wówczas seks będzie miał właściwe działanie na psychikę, czyli lecznicze!

Wiemy już, że seks daje mnóstwo korzyści zdrowotnych, takich jak zapobieganie chorobom serca i rakowi, zmniejszenie stresu, obniżenie ciśnienia krwi, pomaganie w lepszym śnie. Innymi słowy, seks jest magicznym lekarstwem, daje wszystko, czego nie można znaleźć w aptece.

 

Ale czy wiedziałeś, że duuużo seksu jest naprawdę dobre dla zdrowia psychicznego? Tak, to naprawdę działa!

 

Według nowego badania opublikowanego w czasopiśmie naukowym „Emotion”, uprawianie seksu jest wręcz fantastyczne dla nastroju i dobrego samopoczucia... Nie jest tak, że już tego nie zauważyliśmy, ale zawsze miło na sercu, kiedy nauka potwierdza domysły.

 

W badaniu naukowcy zatrudniali 152 studentów, by prowadzili dziennik seksualny przez trzy tygodnie. Zapisywali, kiedy uprawiają seks, a następnie odpowiedali na pytania dotyczące ich dobrego samopoczucia, na przykład pozytywnego i negatywnego nastroju.

 

Kiedy naukowcy przeanalizowali dzienniki, stwierdzili, że po seksie uczestnicy badania zgłaszali lepsze samopoczucie psychiczne. Dokładniej zgłaszali, że widzą więcej sensu w życiu, są bardziej pozytywnie nastrojeni i wykazywali mniej negatywnych emocjach.

 

Innymi słowy, ludzie czuli się absolutnie fenomenalnie, kiedy uprawiali seks i tuż po!

 

Co więcej, odkryto również, że im lepszy był seks, tym lepszy był nastrój następnego dnia. Serio!

 

I teraz ważne! Niestety, po pierwszym po seksie dniu wybuchu nastroju i ogólnego szczęścia, wszystko zaczynało lecieć na łeb na szyję. W dłuższym okresie dobre samopoczucie już tylko malało.

 

Wnioski proste: seks leczy wszystko, ale to lekarstwo na wszystko należy przyjmować regularnie, najlepiej jak antybiotyk!

 

Foto: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska