Ile dokładnie seksu potrzebujesz (w zależności od wieku)?

2017-08-23
Ile dokładnie seksu potrzebujesz (w zależności od wieku)?

To znaczy inaczej: ile potrzebujesz, a ile dostajesz? To jest kluczowa sprawa, w zależności od tego, ile masz lat.

Według najnowszych danych Instytutu Kinseya wiek zdecydowanie wpływa na to, ile uprawia się seksu. To nie jest zbyt zaskakujące, ale ciekawe są inne związane z badaniem wnioski.

 

Nie można oczekiwać, że 80-latek będzie miał wytrzymałość i libido 20-latka. Tak, to może się zdarzyć, ale raczej mało prawdopodobne, nieprawdaż?

Instytut Kinseya postanowił zbadać dokładnie, ile seksu potrzeba ludziom w konkretnym wieku, a ile go dostają.

 

Najmłodsi – w wieku od 18 do 29 lat – mają więcej seksu niż wszyscy inni, średnio 112 razy w roku lub dwa razy w tygodniu (z małym haczykiem) . Cieszcie się życiem, młodzi!

 

Statystyki zaczynają spadać, gdy przekracza się 30-tkę. Ludzie w wieku od 30 do 39 lat uprawiają seks 86 razy w roku, co odpowiada około jednemu razowi tygodniowo plus kilkoma ekstra razami podczas wakacji.

 

Ci, którzy mają najmniej seksu, to 40-49-latkowie. Oni chodzą do łóżka 69 razy w roku. Rozczarowujące.

Ciekawe jest to, że badania wykazały lukę w tych liczbach: 34 procent małżeństw we wszystkich grupach wiekowych twierdzi, że seks uprawia dwa lub trzy razy w tygodniu.

Tymczasem, niestety, większość małżonków uprawia seks tylko kilka razy w miesiącu, a 13 procent… kilka razy w roku. Współczujemy, ale taka jest prawda.

Wracając do kwestii wieku, badanie wykryło, że przyczyną braku seksu w miarę starzenia się ludzi nie jest fakt, że nie mają ochoty. Wewnętrznie mają, ale powstrzymują ich choroby, praca, stresy i problemy życia codziennego (na czele z problemami dzieci).

 

Mamy jednak dobre wieści dla starszych. Mimo że mają mniej seksu, to ich seks jest lepszy niż młodych ludzi. Badania satysfakcji z seksu nie pozostawiają co do tego wątpliwości.

 

Foto: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska