Ile dokładnie spalasz kalorii podczas seksu? Jest odpowiedź!

2017-08-28
Ile dokładnie spalasz kalorii podczas seksu? Jest odpowiedź!

Liczba cię zaskoczy!

Kiedy ćwiczysz na siłowni i robisz kardio, to pocisz się, twoje tętno wzrasta, spalasz wszystkie te piwa z nocy, a nogi ci płoną jak w ogniu.

 

A kiedy uprawiasz seks? To równocześnie robisz to samo kardio: pocisz się, twoje serce bije milion razy na minutę i spalasz kalorie! Tak, seks to ćwiczenie!

 

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się ile kalorii spalasz podczas dobrego seksu, to dziś jest twój szczęśliwy dzień! Znalazła się odpowiedź. Zanim jednak przejdziemy do szczegółów, chcemy uprzedzić, że liczba ta może nie być tak duża, jak myślisz.

 

Nowe badania naukowców z Uniwersytetu w Montrealu wykazały, że średnio podczas seksu spala się około 100 kalorii jeśli chodzi o mężczyzn i 69 kalorii (LOL) jeśli chodzi o kobiety.

 

Prawdopodobnie trochę lepiej, jeśli naprawdę ostro się zabawiasz, a mniej, jeśli jesteś bierny albo traktujesz seks, jakbyś czytał książkę do poduszki

 

„Mężczyźni ważą więcej niż kobiety, a tym samym wydatek energetyczny będzie wyższy u mężczyzn w tym samym ćwiczeniu. A seks to ćwiczenie" - mówi autor badań Antony Karelis, profesor kinetyki człowieka na Uniwersytecie w Montrealu.

 

Mężczyźni zwykle częściej podejmują też wysiłek niż kobiety i wykonują większą pracę fizyczną, co wynika z doboru pozycji seksualnych.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska