Chcesz stawać na wysokości zadania? zmień dietę!

Chcesz stawać na wysokości zadania? zmień dietę!

Na zaburzenia erekcji w Polsce może cierpieć przeszło 10% Polaków. To blisko 2 mln mężczyzn, którzy na skutek stresu, przemęczenia, ogólnie niezdrowego trybu życia, nie osiągaj pełni satysfakcji ze swojego życia intymnego. Co ciekawe aby to zmienić nie trzeba wcale tak wiele. Na początek wystarczy choćby zmienić swoje przyzwyczajenia żywieniowe. Odpowiednia dieta może zdziałać cuda, i to nie tylko dla Waszego pożycia.

 Gdy obecnie poruszamy temat coraz częstszego występowania problemów z erekcją, u mężczyzn w różnym wieki, jako odpowiedź od razu pojawia się nam przed oczami, multum reklam różnych suplementów i farmaceutyków. Niewiele osób jednak wie, że stosowanie takowych, jest przeważnie rozwiązaniem które tylko maskuje problem, i to zazwyczaj na krótki okres czasu. Jeśli chcemy faktycznej zmiany, a nie tylko doraźnej pomocy, która ostatecznie może nam “wyjść bokiem”, musimy się bardziej postarać. Jak wiadomo za darmo nic niema.

 

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego jak ważne dla naszego życia intymnego jest to co jemy. Nie musimy być też chorobliwie otyli, aby się przekonać że jedzenie może nam zaszkodzić. Jak podaje “Europejskie Stowarzyszenie Kardiologiczne”, zależność między dietą a seksem jest bardzo prosta, niewłaściwe odżywianie jest jedną z głównych przyczyn występowania nadciśnienia, czyli jednego z głównych wrogów naszych sypialnianych igraszek.

 

Jak zatem zmienić nasze nawyki żywieniowe? Oraz przede wszystkim co powinniśmy jeść a czego unikać? Odpowiedź na to pytanie, wbrew pozorom nie jest tak zawiła jak można by się spodziewać. Dietetycy jeśli chodzi o to zagadnienie, maja kilka ogólnie aprobowanych rad. Czyli po kolei, powinniśmy, w miarę możliwości, przestrzegać pór kiedy jemy, oraz tego jakie odstępy pomiędzy posiłkami zachowujemy. Tutaj mówi się o w miarę częstym jedzeniu, co kilka godzin, niedużych posiłków. W absolutnym przeciwieństwie do tego stoi obecnie kultywowana, przez większość zachodnich społeczeństw, praktyka w myśl której jemy dwa, czasem nawet jeden, bardzo obfity posiłek. Dlaczego tak? Otóż regularnie dostarczany do naszego organizmu pokarm, jest znacznie lepiej przyswajany. Nasze ciało może w ten sposób znacznie lepiej zaspokoić własne potrzeby, na dane substancje odżywcze.

 

Kolejna bardzo ważna sprawa, produkty jakie spożywają mężczyźni, kobiety zresztą też, powinny być jak najbardziej zróżnicowane. Nasze jedzenie musi być bogate w węglowodany złożone, nie proste. Czyli jeśli jemy produkty zbożowe to te z pełnego przemiału. Mówimy tu o makaronie i pieczywie razowym, brązowym ryżu czy gruboziarnistych kaszach takich jak gryczana, jęczmienna i jaglana. Produkty razowe są bogate w cynk, a to pierwiastek niezbędny do tego, abyśmy zawsze sprostali zadaniu.

 

Aby nasz “sprzęt” był na chodzie, i w dobrym stanie, musimy mu dostarczyć odpowiedniej ilości witamin i substancji mineralnych, a te zawarte są głównie w owocach i warzywach. W naszych codziennych posiłkach powinny się one pojawiać minimum dwa razy dziennie.

 

No dobrze, było trochę o zdrowym, a co z tym co nie kojarzy nam się z odpowiedzialnym żywieniem, czyli fast foody, słodycze itd. Jednym słowem, tak popularne wszędzie tłuszcze. Otóż powinniśmy dosyć rygorystycznie przestrzegać, aby nie przekraczały one ⅓ wartości kalorycznej spożywanych przez nas w ciągu dnia posiłków. Zabójcze, nie tylko zresztą dla naszego życia seksualnego, są wszystkie tłuste potrawy, czyli goloneczki, hamburgery, słodycze zawierające olej palmowy, serki topione, można by mnożyć.Wszystkie one zawierają szkodliwe tłuszcze nasycone i kwasy tłuszczowe trans. Czyli spokojnie można powiedzieć, kto co lubi, szaleństwa w sypialni, albo w kuchni.


Podsumowując, dieta może nam bardzo pomóc, bądź też bardzo zaszkodzić. Tutaj wybór jest raczej z tych czarno- białych. Dodatkowo jeśli chcemy wypaść w sypialni bardziej jak Don Juan, a nie Al Bundy, używki takie jak papierosy, alkohol musimy próbować zastąpić odrobiną aktywności fizycznej. Tutaj już forma jest dowolna.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska