Kobiety i mężczyźni zdradzają z zupełnie innych powodów

2017-08-31
Kobiety i mężczyźni zdradzają z zupełnie innych powodów

Wydawałoby się, że zdrada to zdrada. No to właśnie: wydawałoby się. Bo dla każdego jest ona czymś innym, w zależności np. od tego, jakiej jest płci.

Zdradzani partnera jest – jeśli się dowie – jedną ze słabszych rzeczy, jaka może mu się przydarzyć. Nie jesteśmy tutaj, aby oceniać decyzje kogokolwiek, ale ważne jest, aby zrozumieć, dlaczego ludzie mają skłonność do zdradzania. A na pewno jakie są tego powody. A według najnowszych badań mężczyźni i kobiety mają je diametralnie różne.

 

Z opublikowanych przez „DailyMail” badań dr Davida Bussa z University of Texas, wynika, że mężczyzn pociąga raczej przygoda i seksualne zadowolenia. Brakuje nam czegoś w stałym związku, w związku z tym decydujemy się na skok w bok. Równie ważnym determinantem jest atawistyczna chęć zdobywania. Socjobiolodzy wyjaśniają to zresztą w ten sposób, że kieruje nami chęć zapłodnienia jak największej liczby kobiet (choć czasy się zmieniły i ze stosunku seksualnego dzieci najczęściej nie ma, bo istnieje antykoncepcja).

 

Z kolei kobiety mszczą się na partnerach. Zemsta jest katalizatorem ich działań. Nie dostają od partnera tego, na czym im zależy – a to głównie uwaga, miłość, zaangażowanie – więc próbują uzupełnić deficyt poza związkiem.

 

„Ludzie zdradzają z wielu powodów. Powody są prawie tak zróżnicowane, jak powody, dla których w ogóle decydują się iść do łóżka. Jednak na pewno nie można zdrady kobiecej i męskiej wrzucać do jednego worka” - dodaje dr David Buss.

 

Co ciekawe badanie prowadzone przez kancelarię Slater i Gordon wskazuje, że między płciami istnieje także różnica w rozumieniu co w ogóle jest zdradą. 34 procent z nas uważa, że seksitng to już zdrada. To niewiele, w porównaniu do 49 procent kobiet.

 

Nie wygląda na to, jakbyśmy kiedykolwiek mieli się dogadać.

 

Foto: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska