Z iloma osobami w życiu powinieneś się przespać?

2017-09-04
Z iloma osobami w życiu powinieneś się przespać?

Z jak największą liczbą! No dobra, żartujemy, nie każdy musi być seksualnym rekordzistą. Najprostsza odpowiedź to: z tyloma, ile chcesz. Ale pamiętaj, że zarówno duża, jak i mała liczba mają swoje plusy i minusy. Wskazują na to badania.

Mówi się, że faceci chcą mieć w łóżku jak najwięcej kobiet, bo lubią różnorodność i czują, że w ten sposób „zdobywają doświadczenie”. Trudno się nie zgodzić – często trochę więcej wie o seksie koneser kobiet niż człowiek, który w życiu spał tylko ze swoją żoną. Choć oczywiście nie ma reguły i wierny mąż, jeśli o to dba, może być znakomitym kochankiem.

 

Tyle tylko, że takie doświadczenie to miecz obosieczny. Z jednej strony dobrze mieć swoje na koncie, ale z drugiej strony – spanie ze zbyt wieloma kobietami może się zemścić! Chyba domyślacie się jak. Za zbyt wieloma partnerkami seksualnymi nie przepadają zwłaszcza... potencjalne partnerki seksualne. I żeby nie było – tak samo zazdrośni są i kobiety, i mężczyźni!

 

Badań na ten temat nie brakuje – już wam zresztą donosiliśmy, ile „byłych” są w stanie zaakceptować nasze partnerki. Informowaliśmy też, że kobiety i mężczyźni zgadzają się co do idealnej liczby partnerów seksualnych. Tak się składa, ze wszystkie badania na ten temat są mniej więcej zgodne, czasami tylko delikatnie różnią się liczbami.

 

Tak więc według ankiety przeprowadzonej prze sieć Superdrug (w której przepytano 1000 mieszkańców Stanów Zjednoczonych i 1000 Europejczyków obu płci) średnia liczba partnerów seksualnych wynosi 7 dla kobiet i 6 dla mężczyzn. Jesteście zaskoczeni, że kobiety mają ich więcej?

 

A jak jest z oczekiwaniami? Według pań, 15 „byłych” to u „obecnego” zbyt wiele! My jesteśmy jeszcze mniej tolerancyjni. Mamy pretensję do kobiet, które przed nami miały więcej niż 14 partnerów seksualnych. Oczywiście nie wszyscy, ale taka jest średnia.

 

Nie namawiamy oczywiście, żeby się ograniczać! Ale też nie namawiamy, żeby szukać nowych partnerek na siłę, tylko po to, żeby równać do statystycznej średniej. Według nas lepiej skupić się na technice i eksperymentach. A badania? Cóż, „ludzie tak myślą” i uznaliśmy, że warto zdawać sobie z tego sprawę.

 

fot. iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska