Jak opóźnić wytrysk?

2017-09-07
Jak opóźnić wytrysk?

Jak opóźnić orgazm i jak kontrolować wytrysk: te pytania spędzają sen z powiek wszystkim facetom, którzy chcą być dobrymi kochankami. Naturalne sposoby na opóźnianie wytrysku istnieją, oto one.

Zanim zaczniemy rozmawiać o tym, jak opóźnić orgazm u mężczyzny, chcemy was wszystkich trochę uspokoić. Przedwczesny wytrysk jako schorzenie, które się leczy, występuje u niewielu mężczyzn. Dotyczy poniżej procenta z nas. Druga sprawa to konieczność rozróżnienia orgazmu i wytrysku (ejakulacji). Pierwszy jest skurczem mięśni, drugi wypchnięciem nasienia na zewnątrz.

 

Bardzo często przedwczesny objawia się w młodym wieku. To dlatego, że młodzi, niedoświadczeni seksualnie mężczyźni są bardzo silnie pobudzeni, a jednocześnie zestresowani. Z tych dwóch faktów wynika, że dochodzi do ejakulacji i/lub orgazmu, zanim w ogóle dojdzie do stosunku. Ta sytuacja zawstydza ich wówczas i utrwala pewne lęki, które mogą być przeniesione na przyszłość. Presja, wynikająca z oczekiwań partnerki, ale także fałszywy obraz seksu, wynikający z nadmiernego oglądania pornografii, nie pomagają.

 

Tymczasem problem jak kontrolować wytrysk podczas stosunku seksualnego wydaje się nadmiernie demonizowany. Mężczyźni, którzy na własną rękę diagnozują się, wcale nie mają problemu, tak naprawde tylko im się tak wydaje. Żaden lekarz nie powiedziałby im, że mają zaburzenie.

 

Tyle tylko, że mowa o dwóch różnych sprawach. Wielu mężczyznom nie odpowiada "standardowy" czas stosunku, w rzeczywistości wynoszący ok. 2 minut. Uważają, że to zbyt krótko, chcieliby dłużej. Nie mają przedwczesnego wytrysku z medycznego punktu widzenia, ale usatysfakcjonowani też nie są. 

 

Sposoby na opóźnienie wytrysku

 

Co zrobić żeby opóźnić wytrysk? Metod jest bardzo wiele. Po pierwsze, domowe sposoby na opóźnienie wytrysku. Należą do nich masturbacja przed spotkaniem, picie alkoholu w niewielkich ilościach, powtarzanie stosunku dość szybko po tym, jak miał miejsce poprzedni. Te metody bywają skuteczne, zwłaszcza druga z nich, tyle tylko że dotyczy młodych mężczyzn i tych, którzy błyskawicznie regenerują swoje siły witalne.

 

Tabletki na opóźnienie wytrysku zdecydowanie odradzamy, zwłaszcza te kupowane w internecie i przyjmowane bez konsultacji z lekarzem. Już jednak maści znieczulające i prezerwatywy nie są złym pomysłem. Substancje w nich zawarte pomagają obniżyć wrażliwość żołędzi. Bezwzględnie trzeba pamiętać, że podczas stosowania maści na opóźnienie wytrysku trzeba nałożyć prezerwatywę (nawet jeśli ze stałą partnerką się jej nie stosuje). Maść znieczula bowiem także narządy kobiety, a tego nikt chyba nie chce.

 

Ćwiczenia na opóźnienie wytrysku

 

Dużo skuteczniejsze wydają nam się ćwiczenia. Niektóre z nich wykonuje się samemu, inne z partnerką. Samemu można ćwiczyć podczas masturbacji. Chodzi o doprowadzanie się do momentu następującego tuż przed "punktem bez powrotu" i uspokajaniu zarówno oddechu, jak i emocji. Potem ponownie dochodzi się do tego momentu i powraca. Czynność trzeba powtarzać, za każdym razem ucząc się reakcji swojego ciała.

 

Ważne jest także uspokojenie się, przeciwdziałanie stresowi, który ma fatalny wpływ na łóżkowe osiągnięcia. Zrelaksowanie się, pozamykanie wszystkich spraw, które są poboczne, może okazać się bardzo pomocne. Już podczas samego stosunku wielu mężczyzn zapomina o tym, że nawet ważniejszy niż myśli, jest oddech. Uspokojenie go jest ważniejsze niż oderwanie się mentalne od tego co się dzieje (czyli np. myślenie o czymś innym, pracy, kłopotach, czymś zgoła mało z seksem mającego wspólnego). Oddychanie głęboko, wolno, w sposób kontrolowany spowoduje obniżenie tętna, które przyspiesza nieuchronnie podczas stosunku.

 

Ćwiczenia na opóźnienie wytrysku z partnerką

 

Najlepsze efekty przynosi ćwiczenie z partnerką. Wbrew temu, co wielu z nas się wydaje, kobiety są dużo bardziej otwarte na pomaganie nam w łóżku, tyle tylko, że my tej pomocy nie chcemy. W przypadku wydłużania stosunku raczej niesłusznie, przecież chodzi o przyjemność obojga. Mądra partnerka jest w stanie zrobić wiele.

 

Jednym z najlepszych ćwiczeń jest manualne bądź oralne ćwiczenie z znakiem "stop". Para umawia się, że mężczyzna czując, że wytrysk/orgazm się zbliża, daje znak partnerce. Ona przerywa czynność, oboje uspokajają się. Mężczyzna może łączyć to ćwiczenie z kontrolowaniem oddechu, pieszczotami partnerki. Potem stymulacja następuje ponownie i ponownie następuje przerwanie zbliżania się do orgazmu (analogicznie jak w przypadku masturbacji).

 

Wielu z nas, w swojej buńczuczności i niechęci do otrzymywania pomocy, rezygnuje z rozwiązań, które się sprawdzają. Naprawdę nie warto nie współpracować z partnerką. Tym bardziej, że efekty będą idealne dla obojga, o czym kobiety wiedzą i do czego dążą.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska