Single czy stare małżeństwa: kto uprawia więcej seksu?

2017-09-11
Single czy stare małżeństwa: kto uprawia więcej seksu?

W wieloletnich związkach ochota na seks spada. To dlatego często słyszy się, że "Z moją starą/z moim starym seks uprawiam raz w roku..." Ci sami ludzie, którzy narzekają, są przekonani, że single mają pod tym względem lepiej. Problem w tym, że się mylą.

 

Dowodów dostarcza brytyjska platforma YouGov, która przepytała grupę ankietowanych na tematy związane z częstotliwością seksu. Zarówno z częstotliwością seksu w własnym życiu, jak i z tym, co myślą o innych. Jak możecie się domyślać – wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. Czyli większość ludzi uważa, że inni uprawiają dużo więcej seksu niż oni sami. I często uważa błędnie.

 

Małżeństwa sądzą, że dynamiczni single uprawiają więcej seksu niż ludzie w związkach, a z kolei single odwrotnie – zazdroszczą seksu małżeństwom, nawet tym starszym. I akurat coś w tym jest. Wbrew przekazom medialnym i stereotypom – to ludzie pozostający w zwiążkach kochają się częściej! Większość małżeństw uprawia seks przynajmniej raz w miesiącu. A większość singli? No cóż...

 

Jeśli chodzi o pozycje seksualne – zarówno single, jak i stare małżeństwa są raczej niechętni eksperymentom. Widać taka już leniwa ludzka natura. Większość ludzi zwykle kocha się w zaledwie dwóch ulubionych pozycjach. Jedynym wyjątkiem są... małżeństwa posiadające dzieci. Z ankiety wychodzi, że to właśnie one są na ogół najbardziej skłonne do łóżkowych eksperymentów.

 

Zdziwieni? My właściwie nie, choć oczywiście przede wszystkim pamiętamy, że nie ma reguły, ludzie są różni, a seks każdego człowieka to sprawa indywidualna. I tak powinno pozostać. Obojętnie czy, tak jak 4 proc. ankietowanych, uprawiacie seks codziennie, czy wystarczy wam kilka razy w miesiącu, jak większości małżeństw z dłuższym stażem.

 

A single? Im po prostu życzymy intensywnych podbojów!

 

Fot. iStock

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska