Jak przedłużyć orgazm?

2017-09-11
Jak przedłużyć orgazm?

Kobiety mogą kochać się naprawdę długo, a ich orgazmy mogą stawać się coraz bardziej intensywne. Mogą mieć orgazmy wielokrotne. A my? Jak wydłużyć orgazm faceta, jak dochodzić dłużej?

Ktoś kiedyś powiedział, że nasz orgazm to jedna dziesiąta tego, co mogą przeżywać kobiety. Coś w tym jest, ale nie zmienia to faktu, że i nam może być lepiej. Pytanie nie brzmi czy da się, ale jak dłużej dochodzić do orgazmu. Bo to możliwe!

 

Choć problem przedwczesnego wytrysku trapi wielu z nas, to tak naprawdę w większości wypadków nie jest to żaden problem. Przedwczesny wytrysk i szybki orgazm (nota bene - dwie różne sprawy, które błędnie ze sobą utożsamiamy) dotyka bardzo niewielu z nas. To co jest problemem, to chęć, by wszystko trwało dłużej, bo wydaje nam się, że trwa za krótko.

 

Jak wydłużyć orgazm faceta: krok pierwszy

 

Przede wszystkim trzeba zdać sobie sprawę, że przysłowie "lepiej zapobiegać niż leczyć" jest w tym wypadku bardzo aktualne. Pewnym sprawom można zaradzić zawczasu. Zbyt szybki orgazm i wytrysk, także zbyt krótki orgazm, pojawiają się, gdy napięcie seksualne sięga zenitu. Mężczyzna nie miał seksu od bardzo dawna, nic dziwnego, że szaleje. Emocje są ogromne, podniecenie nie do okiełznania. Wszystko odbywa się błyskawicznie.

 

Więc po pierwsze regularność. Zbyt długie przerwy nie służą wydłużaniu stosunku, zdrowiu psychicznemu, a także fizycznemu (prostata). Łatwo powiedzieć, ale co zrobić jeśli partnerki stałej brak? Single muszą radzić sobie na własną rękę, czyli mastrurbować się. Tak często, jak jest to konieczne, by w miarę kontrolować podniecenie już podczas seksu z kobietą.

 

Jak wydłużyć orgazm faceta: krok drugi

 

Część z nas błędnie uważa, że kluczem do dłuższego seksu jest wyłącznie głowa. Wystarczy pomyśleć o czymś innym, a podniecenie spadnie, mimo wykonywania ruchów frykcyjnych. To nie do końca prawda. Bardziej niż o myśli, chodzi o oddech. Trzeba uspokoić tętno, a nie tylko odtwarzać w myślach ostatnie spotkanie z szefem i planować, co napisać dla niego w wymaganym raporcie. W sumie po co uprawiać seks, skoro ma się podczas niego nie myśleć o partnerce, tylko o głupotach? Tymczasem uspokojenie oddechu może zdziałać cuda. Stosunek można wydłużyć o naprawdę mnóstwo czasu.

 

Jeśli już przy tym jesteśmy, to porozmawiajmy o "punkcie bez powrotu". Każdy z nas ma ten punkt, u każdego jest on inaczej odczuwalny. Chodzi o moment, kiedy czyje się, że orgazm jest nieuchronny. Przesuwać ten punkt jest bardzo trudno, ale można robić to zanim nastąpi. Przerywanie seksu, uspokajanie się, najlepiej przychodzi w porozumieniu z partnerką. Można samemu uciskać (dość mocno) miejsce na członku tuż poniżej wędzidełka, można o to prosić parnerkę.

 

Dochodzenie do "punktu bez powrotu", uspokajanie się, dochodzenie ponownie i ponowne przerywanie seksu mogą zdziałać cuda. Nie doraźnie oczywiście, ale w dłuższej perspektywie.

 

Jak wydłużyć orgazm faceta: krok pierwszy

 

W ogóle współpraca z partnerką to sprawa nieoceniona. W końcu na czasie trwania stosunku, długości i intensywności orgazmu powinno zależeć także kobiecie (i zależy, tylko my rzadko w to wierzymy). Technika "start-stop", czyli analogiczna zabawa jak podczas własnoręcznego powstrzymywania orgazmu, to prosta zabawa, podczas której mężczyzna umawia się z partnerką na znak, po daniu którego ona przerywa stymulację (manualną bądź oralną).

 

Są jeszcze bardziej zaawansowane metody powstrzymywania orgazmu i wydłużania stosunku, ale zostawimy je na następny odcinek. Tajniki seksu tantrycznego, który praktykuje i chwali sobie wiele par to rzecz wymagająca odrębnego opracowania.  

 

 Fot: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska