Po jakim czasie kobietom nudzi się seks?

2017-09-15
Po jakim czasie kobietom nudzi się seks?

Rok. 12 miesięcy. Tyle czasu trwa fascynacja kobiet seksem w związku... A potem? Potem jest już tylko gorzej...

To będzie depresyjny tekst. Według badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu w Southampton po 12 miesiącach związku kobiety zaczyna „nosić”. I spada im libido. Uczeni przebadali imponujące 11 508 osób w wieku od 18 do 72 lat, na różnym etapie relacji.

 

Przez pierwszy rok seks z partnerem jest 4 razy częstszy niż potem. Co ciekawe, zainteresowanie mężczyzn po takim okresie nie spada.

 

Wpływ na odczucia kobiet miało też to, ilu wcześniej partnerów miały. Panie nudzą się tym szybciej, im z większa liczba facetów spały. Z drugiej strony, po długim okresie bez partnera, kobiety zaczynają kochać się namiętnie i dużo, a potem, gdy sytuacja się stabilizuje, zainteresowanie seksem u nich spada. Ponownie: sytuacja ta nie pojawia się u mężczyzn.

 

W 2013 roku podobne badanie przeprowadzono na University of Medicine w Indianie. Naukowcy stwierdzili, że kobiece libido systematycznie spada podczas długotrwałego związku. A utrzymuje się, jeśli związków jest kilka, następujących po sobie. Wywnioskowano wówczas, że stereotyp, że kobiety są monogamiczne bardziej niż mężczyźni, to mit.

 

Fot: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska