Łysi i wściekli: jesteście po prostu lepsi!

2017-09-19
Łysi i wściekli: jesteście po prostu lepsi!

Hej tam, wszystkich łysi i łysiejący! Mamy dobrą wiadomość dla was i waszych błyszczących głów: łysina jest sexy. I nie mówimy tego ot tak sobie. Nauka to potwierdza. Jest jednak pewien haczyk, czytajcie...

Już raz pisaliśmy, że badania Uniwersytetu Barry na Florydzie potwierdziły, że łysi są postrzegani przez kobiety jako inteligentniejsi, bardziej dominujący i po prostu bardziej pociągający. A teraz kolejne badanie to potwierdza, ale na dużo większą skalę. Łysi nie tylko są seksowniejsi, ale także są postrzegani jako gorętsi w łóżku.

 

Łysi, możecie być wdzięczni naukowcom z Uniwersytetu w Pensylwanii. Uczestnicy badania (płci męskiej i żeńskiej) zostali poproszeni o ocenienie zdjęć różnych mężczyzn, zarówno łysych, jak i nie. Zadaniem było wskazywanie poziomu ich atrakcyjności, zaufania wobec nich i dominacji.

 

Wyniki były takie, że we wszystkich trzech tematach mężczyźni z błyszczącymi kopułami byli oceniani najwyżej, co oznaczało, że byli postrzegani jako najatrakcyjniejsi i najbardziej pożądani.

 

No dobrze, ale dlaczego tak się dzieje?! Przecież podobno łysi mają kompleksy... A kobiety lubią pewnych siebie. Co jest zatem grane?

 

„To sprawa pozawerbalnej komunikacji. Faceci, którzy decydują się pozbyć włosów, wysyłają światu komunikat: „Dobra, walić to”. No i są postrzegani jako źli chłopcy, którzy niczego się nie boją i mają w nosie to, co sądzi świat” - mówi autor badania.

 

No właśnie, w tym momencie pozwolimy sobie na wyjaśnienie. Za seksownych i dominujących uważani są nie wszyscy ci, którzy tracą włosy, ale wyłączanie ci, którzy nie próbują ich ratować. Wszelkie farbowania, tupeciki, zaczeski i całe to gówno jest niedopuszczalne. Skóra głowy ma błyszczeć w promieniach słońca, być opalona i tylko wówczas to działa. Wygląda się jak Vin Diesel, Jason Statham. Dziewczyny naprawdę to lubią!

 

„Zamiast wydawać rocznie miliardy, starając się odwrócić lub uleczyć wypadanie włosów, łysiejący powinni golić głowy” - podsumowują naukowcy.

 

Badanie wykazało również, że mężczyźni, którzy przypominają The Rocka są postrzegani jako skuteczniejsi w negocjacjach biznesowych. To też ciekawe. Może chodzi o lęk przed skinheadami?

W każdym razie, maszynki w dłoń i golimy, łysiejący szczęściarze.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska