Czy powinniśmy być zazdrośni o wibrator?

2017-10-05
Czy powinniśmy być zazdrośni o wibrator?

Niektórzy faceci jakoś dziwnie niechętnie odnoszą się do wizji swoich kobiet, które zaspokajają same siebie przy pomocy wibratora. Tak, jak gdyby mógłby on stanowić dla nich jakąś konkurencję. Czy rzeczywiście może tak być?

Wyjaśnijmy – większość z nas, po przyłapaniu swojej kobiety na samotnej zabawie wibratorem oczywiście raczej chciałaby się przyłączyć do zabawy niż robić sceny zazdrości. W porządku. Poprzyjmy to danymi. Badania w magazynie „Journal of Sex and Marital Therapy” dowodzą, że 70 proc. mężczyzn nie przeszkadza, że ich kobiety masturbują się przy pomocy wibratora. A przecież niektóre noszą nawet swój wibrator blisko przy sobie.

 

Zdarzają się jednak i tacy, którym zrobi to różnicę i poczują się nieswojo... Też w porządku – każdy czuje tak, jak czuje. Poza tym tak samo twierdzą kobiety, które są przekonane, że ich partnerzy bywają zazdrośni o wibrator. Mamy jednak dobrą wiadomość: w sytuacji, kiedy twoja dama zaspokaja się sama raczej nie ma powodów do zazdrości.

 

– Przez prawie 20 lat praktyki nie spotkałem się z przypadkiem kobiety, która wolałaby wibrator od stosunku z żywym człowiekiem – mówi amerykańskiemu PLAYBOYOWI dr Kat van Kirk, seksuolog i specjalistka od terapii małżeńskich. Zauważa też, że nie ma absolutnie żadnych badań, które wskazywałyby na coś podobnego. Tłumaczy to chemią – endorfiny i oksytocyna produkowane przy bezpośrednim spotkaniu skóry ze skórą nie wytworzą się w kontakcie łechtaczki z silikonem. Krótko mówiąc: zadowolenie daje nie tylko orgazm, ale przede wszystkim intymność.

 

Kirk twierdzi, że recepta, by zazdrośni o wibrator faceci przestali się martwić jest prosta: niech zaczną się bawić się zabawkami wspólnie ze swoimi partnerkami. Dodaje też, że na początek będzie lepiej, gdy wybiorą zabawki o kształcie innym niż falliczny. A jeśli nawet będzie to dildo w kształcie penisa – niech przynajmniej nie będzie trzy razy większe niż ich własne „wyposażenie”... Na przykład taki w kształcie loda powinien być w porządku.

 

fot. iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska