Konflikt płci. My chcemy więcej, one lepiej

2017-10-11
Konflikt płci. My chcemy więcej, one lepiej

Wygląda na to, że stereotyp, jakoby nam nigdy nie było dosyć, a kobietom rzadko było naprawdę dobrze, jest prawdziwy.

Każdy facet to wie albo przynajmniej większość. Opowiadamy sobie dowcipy o bolących głowach partnerek, które nie mają ochoty się kochać tak często, jak my byśmy sobie tego życzyli. Z drugiej strony, kobiety opowiadają sobie dowcipy o nas: skupionych na sobie, dochodzących w dwie minuty i pomijających grę wstępną, zabiegi i pieszczoty.

 

To się nazywa stereotyp. Jednak badania wskazują, że ten stereotyp jest prawdziwy. Badacze z School of Public Health and Community Medicine spytali o satysfakcję z życia seksualnego ponad 6500 osób. Okazało się, że do ideału jest daleko, a podstawowa różnica między płciami jest taka, że nam jest seksu za mało, a kobietom nie odpowiada jakość seksu.

 

Ile osób spośród badanych było niezadowolonych z częstotliwości uprawiania seksu? 54 proc. mężczyzn i 42 proc. kobiet. Ale - uwaga - to nie wszystko. O ile bowiem niezadowolonym mężczyznom było go za mało, o tyle niezadowolonym kobietom... za dużo.

 

"Mężczyźni zwracają uwagę wyłącznie na fizyczny aspekt seksu. Im więcej, tym lepiej, kluczowy dla nich jest sam stosunek seksualny. Tymczasem u kobiet wygląda to zupełnie inaczej. Od stosunku ważniejsza jest seksualna bliskość. Jeśli kobiety jej nie otrzymują, tracą zainteresowanie seksem" - mówi Juliet Richters, która prowadziła badania.

 

Czy jest zatem sposób by połączyć te dwa skrajnie różne punty widzenia? To bardzo trudne, możliwe tylko wówczas jeśli oboje partnerów da coś więcej z siebie: mężczyźni kobietom jakość seksu, kobiety mężczyznom więcej seksu.

 

Fot: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska