Jest problem z prezerwatywami...

2017-10-16
Jest problem z prezerwatywami...

Jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. To powiedzenie doskonale pasuje do tematu prezerwatyw. Okazuje się, że standardowy rozmiar kondomów to poważny kłopot.

Coś z tym trzeba zrobić. Ale naprawdę trzeba, ponieważ mężczyźni i producenci prezerwatyw mają ogromny kłopot. A nawet kilka.

 

Po pierwsze, standardowy rozmiar jest za duży. Prezerwatywa ma 17 centymetrów, a penis nie. Ostatnio "New York Times" napisał o badaniach Debby Herbenick z Uniwersytetu Stanowego Iowa, która z miarką zaatakowała aż 1600 rodaków. Okazało się, że ich przyrodzenia mierzyły średnio 14,15 cm we wzwodzie. Inne badania, przeprowadzone przez uczonych na całym świecie, pokazują, że średni rozmiar penisa to 13,12 cm we wzwodzie.

 

Prezerwatywy określone jako 17-centymetrowe, są więc za duże i to całe - średnio - 3 cm.

 

No ale to oczywiście nie wszystko, ponieważ rozmiar penisa różni się wewnątrz nie tylko jednego kraju, ale kontynentu. Kongijczycy mają penisy mniej więcej 18-centymetrowe, Europejczycy 15-centymetrowe, podobnie Amerykanie, Latynosi 13-centymetrowe, a Azjaci 10-12 centymetrowe.

 

Standardowy rozmiar prezerwatyw ma poważne konsekwencje. Po pierwsze: tych, którzy mają penisy mniejsze, wpędza w kompleksy. Plus kondomy im się zsuwają. Po drugie: tych, którzy mają penisy większe, narażają na choroby.

 

Wielcy giganci muszą wziąć pod uwagę te problemy. W Europie już od jakiegoś czasu sprzedawane są prezerwatywy w różnych rozmiarach, ale jest to raczej nisza. Kondomy na stacjach benzynowych i w spożywczakach są po prostu kondomami.

 

Być może rozwiązaniem wszystkich problemów okaże się internet i oferta mniejszych producentów. Np. firma z Bostonu wzięła się za wytwarzanie spersonalizowanych kondomów. Nie jest aż tak dobrze, żeby wytwarzała gumki na miarę, ale w ofercie ma 10 długości i 10 obwodów. Jej kondomy sprzedają się jak świeże bułeczki, ponieważ świadomi faceci nie czują potrzeby, by kupować standardowe rozmiary, które pasują wszystkim, tylko nie im.

 

Fot: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska