Jaka jest szansa ataku serca podczas seksu?

2017-11-16
Jaka jest szansa ataku serca podczas seksu?

Zjawisko nie należy do częstych, ale jak się okazuje nie jest to jedynie sytuacja czysto anegdotyczna.

„– Jak chciałbyś umrzeć, Tyrionie, synu Tywina?

– W wieku osiemdziesięciu lat, we własnym łóżku, z brzuchem pełnym wina i kutasem w ustach dziwki - odparł.”

 

Powyższy cytat pochodzi z Gry o tron autorstwa George’a R.R. Martina. Ta znana na całym świecie powieść fantasy nie jest jedynym dziełem literackim, w którym pojawia się motyw śmierci podczas seksu. Czy takie sytuacje mogą jednak wydarzyć się w prawdziwym życiu?

 

Okazuje się, że jak najbardziej – dowodzą tego wyniki badań, które ukazały się w medycznym periodyku “Journal of American College of Cardiology”. Dowiadujemy się niego, że stosowne badania zostały przeprowadzone przez naukowców z centrum medycznego Cedars-Sinai. Przeanalizowali oni przypadki nieoczekiwanych zgonów 4557 osób i okazało się, że 34 z nich mają związek z seksem.

 

Nie oznacza to jednak, że wszyscy ci ludzie doświadczyli doznań tak mocnych, że ich serca tego nie wytrzymały. Większość z nich to mężczyźni w średnim wieku, którzy już wcześniej odczuwali kardiologiczne dolegliwości. Seks był zatem pośrednią, a nie bezpośrednią przyczyną zgonów. Jakby tego było mało, przynajmniej części z nich można było uniknąć – to samo badanie podaje, że zaledwie jedna trzecia ze wspomnianych 34 zmarłych otrzymała pomoc medyczną w momencie ataku serca.

 

O ile więc śmierć w trakcie seksu wydaje się ciekawym sposobem na pożegnanie się z tym światem, to jednak lepiej po prostu dbać o zdrowie – atak serca może nas bowiem zaskoczyć w każdym, nawet zdecydowanie mniej przyjemnym momencie.

 

A jeśli podejrzewacie u siebie problemy z sercem, lepiej nie oglądajcie tej galerii!

 

 

foto: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska