Kształt penisa wskaże, czy grozi ci nowotwór

2017-11-23
Kształt penisa wskaże, czy grozi ci nowotwór

Każdy z nas ma w majtkach to samo, ale w innym rozmiarze i kształcie. Jak się okazało, niektóre kształty penisów są także wskaźnikiem ryzyka zachorowania na nowotwór. Warto trzymać rękę na pulsie.

Kształtów penisów są miliony. Wąskie i grube, proste i zakrzywione, duże i niewielkie, stożkowe, walcowe, co tam sobie wymyślicie. Co więcej, nie da się powiedzieć, że jedne są lepsze od drugich, bo to kwestia z jednej strony samoakceptacji, a z drugiej: indywidualnych gustów partnerki/partnerek.

 

Jednak jak się okazuje, konkretny kształt penisa jest też ostrzeżeniem. Badacze z Baylor College w Teksasie udowodnili, a swoje dowody przedstawili Amerykańskiemu Towarzystwu Medycyny Rozrodczej, że zakrzywiony penis może wskazywać na zwiększone ryzyko zachorowania na nowotwór.

 

Co ważne, nie chodzi o każdy zakrzywiony penis, a tylko taki, w którego przypadku doszło do tego przez zwłóknienie. To zwłóknienie nazywane jest chorobą Peyroniego. Z badania przeprowadzonego na 1,5 mln mężczyzn w latach 2007-2014 wynika, że ryzyko zachorowania na raka było u mężczyzn dotkniętych tą przypadłością o 40 proc. wyższe. Chodziło o raka jąder, prostaty i skóry (czerniaka).

 

Zwłóknienie penisa, czyli choroba Peyroniego, objawiająca się zakrzywieniem organu, dotyka od 1 do 13 proc. mężczyzn. Większość nie zdaje sobie sprawy, że na nią cierpi. Oprócz wspomnianego wzrostu ryzyka zachorowania na raka, dotknięte tym schorzeniem osoby są także bardziej narażone na "złamanie" penisa.

 

Badacze wykazali także, że podatność na zwłóknienie penisa jest dziedziczna. Inni naukowcy (ze Stambułu) przyznali, że rzeczywiste wskazanie odsetka cierpiących na schorzenie jest niemożliwe, ponieważ mężczyźni się wstydzą.

 

Serio panowie? To lepiej mieć raka i bolesne erekcje (następstwo zwłóknienia) niż iść do lekarza?

 

Na zachętę, byście dbali o swojego najlepszego przyjaciela, mamy dla was galerię zdjęć Emily Sears:

 

 

Fot: iStock

 

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska