Światowa mapa prostytucji – gdzie legalna, a gdzie zakazana?

2017-11-23
Światowa mapa prostytucji – gdzie legalna, a gdzie zakazana?

W zależności od długości i szerokości geograficznej podejście do płatnej miłości może się skrajnie różnić od siebie.

Co kraj, to obyczaj – to dość wyświechtane powiedzenie doskonale oddaje podejście do tematu prostytucji w różnych krajach. Jeden z użytkowników Reddita o nicku gabbar-ka-baap postanowił stworzyć mapę, z której dowiadujemy się, jak płatna miłość jest regulowana przez prawo w danym kraju (o ile oczywiście jest).

 

Tak prezentuje się owa mapa (otwórzcie grafikę w nowej karcie dla lepszej rozdzielczości):

 

 

To, co od razu rzuca się w oczy, to dość liberalne podejście do prostytucji w Ameryce Południowej i Środkowej (co jest ciekawe chociażby w kontekście tego, że właśnie w tym rejonie znajduje się czołówka najniebezpieczniejszych miast na świecie). W Australii sytuacja wygląda podobnie, ale przepisy różnią się nieco w zależności od stanu.

 

Zupełnie inaczej jest w Afryce – na tym kontynencie większość krajów zakazuje jakiejkolwiek formy prostytucji, a jedynym krajem, który na nią zezwala jest Senegal. Sprzedaż usług seksualnych jest zakazana również niemal na całym terenie Stanów Zjednoczonych, a jedyną „zieloną wyspą” jest w tym przypadku stan Nevada (chociaż nie w całości).

 

Polska należy do grupy krajów, gdzie seks za pieniądze nie jest karany, ale sutenerstwo już tak. Podobne regulacje obowiązują w Czechach, Hiszpanii i Finlandii. W Azji tylko jeden kraj całkowicie legalizuje prostytucję, a jest nim Bangladesz.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska