Śpij i kochaj się. Albo odwrotnie, ale rób obie te rzeczy!

2017-12-06
Śpij i kochaj się. Albo odwrotnie, ale rób obie te rzeczy!

Odnaleziono uniwersalną receptę na szczęście. Potrzebne są dwie rzeczy: jedna powinna następować zaraz po drugiej. Chodzi o seks i sen.

Jakiś czas temu okazało się, że uniwersalnym kluczem do szczęścia i szczęśliwego związku jest sen. Bez snu wszyscy stajemy się potworami, to z powodu zmęczenia.

 

Właśnie pojawiły się nowe badania, które pomagają zwiększyć może nie tyle ilość, co jakość snu. Okazuje się, że sekretem dobrego snu jest – nie wierzymy, że was to zaskoczy – seks. Jeśli seks będzie naprawdę dobry, to sen, który po nim nastąpi, również będzie dobry. I to jest zasadniczo odpowiedź na wszystkie problemy.

 

Na potrzeby badania australijska badaczka snu, dr Michele Lastella, wzięła pod lupę 460 uczestników w wieku od 18 do 70 lat. Odkryła, że ci, którzy oddawali się wieczornemu baraszkowaniu, spali dużo lepiej niż ci, którzy zakładali piżamę przed wejściem do łóżka i już jej w nim nie zdejmowali.

 

„64 proc. naszych respondentów wskazało, że lepiej spało, gdy seks był i gdy zakończony był orgazmem” - powiedziała naukowiec „Adelaide Now”. - „Istnieją mocne dowody sugerujące zastąpienie czasu przed ekranem telewizora lub smartfona czasem gry łóżkowej” - dodała, zachęcając wszystkich, by odłożyli telefony i laptopy.

 

Podobne badanie zostało przeprowadzone przez Oxford Economics i National Centre for Social Research. Wykazało ono, że istnieje uniwersalne równanie na prawdziwe szczęście. Wygląda ono tak:

 

seks + sen = szczęście

 

Naukowcy sugerują, że powinno się uprawiać seks każdej nocy, a następnie spać długo, co najmniej 8 godzin. I to wystarczy.

 

Żeby nie było, że to ściema, na potrzeby badania naukowcy zbadali 8 250 uczestników. Sprawdzili wszystko, od pracy, przez finanse, po spełnienie emocjonalne. Wyszło, że najszczęśliwszymi ludźmi są ci, którzy spędzają dużo czasu w łóżku: śpiąc i kochając się.

 

Zatem: dobrej nocy. Ale zanim zaśniecie, nie zapomnijcie, by nieco się zmęczyć...

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska