Policja zlikwidowała „seks-korporację”. Działała na terenie 1/3 Polski

2017-12-06
Policja zlikwidowała „seks-korporację”. Działała na terenie 1/3 Polski

Wygląda na to, że to jedna z poważniejszych akcji polskiej policji, wymierzona w nielegalny seks biznes. Stróże prawa zlikwidowali „seks-korporację”. Do aresztu trafiło 8 osób.

Seksualną korporację zlikwidowali policjanci z Poznania: we Wrocławiu i na terenie kilku innych województw. Była ona zarządzana przez zorganizowaną grupę przestępczą, na czele której stała 35-letnia kobieta. Zamknięta została również centrala telefoniczna zarządzająca seks zamówieniami na obszarze niemal 1/3 Polski. W związku ze sprawą zatrzymanych zostało na razie osiem osób.

 

Podejrzani zajmowali się przede wszystkim organizowaniem działalności małych agencji towarzyskich i czerpaniem ogromnych korzyści finansowych z nierządu, w kilku miastach Polsce. Istotnym elementem tego seks biznesu było „call center”. Działało ono we Wrocławiu. Zatrudnione tam osoby zajmowały się umieszczaniem ogłoszeń w internecie. W tym miejscu każdego dnia zbierano setki zamówień na seks usługi i spotkania towarzyskie. Centrala zarządzała pracą prostytutek w całej Polsce wysyłając do nich umówionych mężczyzn. Także do Wrocławia regularnie trafiał całodzienny utarg.

 

5 grudnia została przeprowadzona akcja zatrzymań podejrzanych oraz działania związane z zabezpieczeniem materiału dowodowego. Do policyjnego aresztu trafiła 35-letnia kobieta, która założyła i nadzorowała seks firmę. Zatrzymano także sześć kobiet zatrudnionych w call center. W ręce policjantów wpadł także 32-latek – ochroniarz, windykator, opiekun, zawodnik MMA w jednym. W jego mieszkaniu zabezpieczona została broń palna. W trakcie działań zatrzymano też trzy inne kobiety, przy których policjanci znaleźli narkotyki.

 

Operacja została przeprowadzona na terenie sześciu województw (dolnośląskie, wielkopolskie, lubuskie pomorskie, świętokrzyskie, podkarpackie) . W jednym czasie policjanci wkroczyli do 50 agencji towarzyskich i obiektów, w których przebywały osoby podejrzane. Zabezpieczono gotówkę, biżuterię, broń palną, narkotyki i setki telefonów komórkowych służących prowadzeniu seks biznesu. Materiał dowodowy zebrany przez policjantów z KWP w Poznaniu przekazano Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu, która wszczęła śledztwo.

 

Źródło/Fot: Policja

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska