Koniec złudzeń. Kobiety wybierają facetów silnych!

2017-12-15
Koniec złudzeń. Kobiety wybierają facetów silnych!

Jeśli myśleliście, że dacie radę ominąć siłownię i dalej imponować wyłącznie intelektem, to byliście w błędzie.

W nowym badaniu opublikowanym w czasopiśmie „Proceedings B” brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Naukowego, stwierdzono, że kobiety niezmiennie preferują silnych mężczyzn, ze sportową sylwetką.

 

Badanym paniom w różnym wieku (było ich 160) pokazano zdjęcia przedstawiające męskie torsy, a następnie poproszono o ocenę atrakcyjności ich właścicieli. Sfotografowani mężczyźni zostali potem poddani testom wytrzymałościowym i siłowym.

 

Siła mężczyzny była decydującym elementem podbijającym jego atrakcyjność. Odpowiadała za 70 procent ogólnych wyników.

 

„Nie dziwiliśmy się, że kobiety uważają mężczyzn silnych fizycznie za atrakcyjnych... Zaskoczyło nas raczej to, jak potężny jest ten efekt” - powiedział w rozmowie z „The Guardian” Aaron Sell z Uniwersytetu Griffith w Australii. „W naszych danych nie mogliśmy znaleźć ani jednej kobiety, która preferowałaby słabszego mężczyznę lub takiego z kobiecym typem ciała”.

 

Odkrycia zadają cios niedawnym wnioskom, jakoby istniało uwielbienie kobiet dla „tatusiowych brzuszków”. Nic z tych rzeczy. Im silniejszy był fotografowany mężczyzna, tym bardziej prawdopodobne było, że zostanie oceniony jako atrakcyjny.

 

Badacze mają nawet teorię, dlaczego wcześniejsze badania mogły okazać się zwodnicze. Uczestniczkom często pokazywano bowiem rysunki męskiego ciała, a nie rzeczywiste fotografie. A rysunki napakowanych mężczyzn mogły być przesadzone i „kreskówkowe”.

 

Czy to dobra wiadomość dla męskich ideałów? Niekoniecznie. Chodzi raczej o fizyczną siłę. „Nasze wyniki sugerują, że nawet jeśli ma się niewielką nadwagę, siła fizyczna i silny wygląd wszystko rekompensuje” - powiedział Aaron Łukaszewski, psycholog ewolucyjny z California State University. „Zasadniczo, bycie silnym, ale tęższym facetem jest w porządku, co, jak sądzę, przyniesie wielu pocieszenie”.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska