Teraz jakość spermy można zbadać dzięki aplikacji w telefonie!

2018-01-02
Teraz jakość spermy można zbadać dzięki aplikacji w telefonie!

Przed i po trzeba umyć rączki i telefon, ale to działa!

Czy zastanawialiście się kiedyś, o co chodzi z jakością spermy? Jaka jest liczba plemników na mililitr nasienia? Czy wszystko jest z wami OK, jeśli chodzi o te sprawy?

 

Pewnie się zastanawialiście, ale też idziemy o zakład, że niewielu z was udało się do lekarza, by to sprawdzić. By w warunkach klinicznych zrobić sobie dobrze do naczynka, tylko po to, aby się wszystkiego dowiedzieć. Cóż, w takim razie, jeśli jesteście ciekawscy, macie szczęście. Powstała pierwsza, zatwierdzona przez amerykańską agencję FDA aplikacja, która pozwala przetestować plemniki za pomocą telefonu.

 

 

Aplikacja nazywa się YO Home Sperm Test i jest dostępna w serwisie Amazon za cenę 60 dolarów plus koszty wysyłki. Zamienia aparaty w telefonach, nawet stosunkowo niskiej jakości technicznej, w potężne mikroskopy, które pozwalają zobaczyć koncentrację spermy w małej jej kropelce.

 

Zła wiadomość jest taka, że by przetestować swoje plemniki, nadal trzeba opróżnić zawartość jąder do filiżanki, tak jak w klinice płodności. Nie ma innej drogi. Potem miesza się spermę z proszkiem z fiolki, który ją upłynnia. Gdy spieniona mikstura zamieni się w piękną różową wodę, należy użyć jednej z załączonych pipet, aby umieścić małą kroplę na szkiełku testowym, włożyć ją do specjalnego urządzenia, które podłącza się do telefonu.

 

 

Aparat wykonuje wówczas wideo z bardzo dużym powiększeniem próbki, a po kilku chwilach poznaje się koncentrację plemników. Czyli krótko mówiąc dostaje się odpowiedź, czy jest się płodnym, czy nie. To proste.

 

Jeśli ktoś czuje się obrzydzony faktem, że jego płyny ustrojowe weszły w kontakt z telefonem, to niech będzie pewien, że jeśli zrobi wszystko dobrze, to sperma w ogóle nie dotknie urządzenia.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska