Kobiety na randkach piją więcej. Powód jest zaskakujący

2018-01-05
Kobiety na randkach piją więcej. Powód jest zaskakujący

Czy kiedy zabierasz kobietę na randkę, to ona natychmiast zamawia drinka lub kieliszek wina? Jeśli tak, to nie dlatego, że lubi się nawalić, ale dlatego, że ładnie pachniesz.

Według nowych badań, opublikowanych w czasopiśmie „Experimental and Clinical Psychopharmacology”, kobiety piją na randkach, ponieważ pachniemy seksownie i męsko, a one podświadomie czują, że mają ochotę na seks.

 

Badanie zostało przeprowadzone przez naukowców z University of South Florida. Ich zespół wcześniej stwierdził, że mężczyźni piją więcej alkoholu, gdy są z kobietami, które są w fazie płodnej cyklu menstruacyjnego. Naukowcy skonstatowali, że to dlatego, że pragniemy podświadomie, aby kobiety rodziły nasze dzieci, a alkohol obniża nasze zahamowania.

 

W badaniu kontynuacyjnym naukowcy chcieli sprawdzić, czy jest to prawda w drugą stronę. Zatrudnili 103 kobiety w wieku od 21 do 31 lat i podali im paski zapachowe spryskane feromonem męskim androstenonem oraz zwykłą woda. Potem uczestniczki otrzymały po dwa kufle piwa. No i powiedziano im, że biorą udział w ankiecie konsumenckiej na temat napojów i męskiej wody kolońskiej.

 

Wyniki eksperymentu ujawniły, że te panie, którym podano feromony („wodę kolońską”) wypiły o 10 proc. więcej niż kobiety w grupie kontrolnej, która dostała paski umoczone w wodzie. I choć jedna dziesiąta to stosunkowo niewielka ilość, to jest jednak znacząca w tym konkretnym przypadku.

 

Naukowcy doszli do wniosku, że naturalne zapachy męskie sprawiają, że kobiety chcą wypić kilka drinków więcej, by pokonać lęk przed uprawianiem seksu, który jest w ich podświadomości nieunikniony.

 

Słowa o „odurzającym męskim zapachu” nabierają nowego znaczenia, prawda?

 

Fot: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska