Te trzy sporty radykalnie zwiększają szanse na Tinderze

2018-01-09
Te trzy sporty radykalnie zwiększają szanse na Tinderze

Nie od dziś wiadomo, że uprawianie sportu sprawia, że kobiety patrzą na nas przychylniejszym okiem. Jak się jednak okazuje, pewne dyscypliny działają na kobiety o wiele bardziej… pobudzająco.

Czy nam się to podoba czy nie, aplikacje randkowe to dziś jeden z podstawowych sposobów poznawania nowych ludzi. Kluczem do uzyskania dużej liczby sparowań jest – oczywiście oprócz odpowiedniego zdjęcia profilowego – przemyślany opis własnej osoby. Serwis GolfSupport.com postanowił sprawdzić, jaki wpływ na reakcje przedstawicieli płci przeciwnej ma umieszczenie informacji o uprawianiu konkretnej dyscypliny sportowej.

 

Na potrzeby eksperymentu utworzono kilka profili, które następnie kilkukrotnie były aktualizowane. Ich twórcy wpisywali w zainteresowaniach konkretną dyscyplinę, następnie „przesuwali w prawo” na 200 profilach, a po kilku dniach sprawdzali wyniki i znów modyfikowali profil. Jedyną rzeczą, którą zmieniano była dyscyplina sportowa. Do jakich wniosków udało się dojść?

 

Okazało się, że uprawianie konkretnego sportu może zwiększyć szansę na połączenie z drugą osobą nawet dwukrotnie – zwłaszcza, jeśli jesteś mężczyzną. Profile facetów, którzy w swoich opisach nie wspominali w ogóle o sporcie, miały średnio 57 połączeń na 200 możliwych. Wzmianki o sportowym trybie życia zwiększały średnią do 94,2 połączeń! Najlepiej na Tinderze wypadły jednak te profile, w których mężczyźni chwalili się grą w rugby – otrzymywali oni 120 połączeń. Sportem z drugim najlepszym wynikiem było podnoszenie ciężarów, a trzecim – golf.

 

W przypadku profili kobiet sytuacja prezentuje się zgoła inaczej. Najbardziej atrakcyjnym sportem w oczach mężczyzn okazał się… taniec. Na drugim miejscu znalazło się podnoszenie ciężarów (co takiego?!), a na trzecim gimnastyka.

 

fot. iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska