Kobiecy mózg pracuje lepiej podczas seksu niż męski

2018-01-22
Kobiecy mózg pracuje lepiej podczas seksu niż męski

Badania naukowców z kanadyjskiego Uniwersytetu McGill dowodzą, że stan podniecenia bardziej stymuluje kobiety niż mężczyzn.

Obiegowa i przy tym dość krzywdząca opinia na temat mężczyzn mówi, że każdy facet ma dwa organy odpowiedzialne za myślenie, przy czym w danym momencie może korzystać wyłącznie z jednego. I jak się okazuje, nawet w tak potocznym porzekadle znajduje się ziarno prawdy.

 

Naukowcy z kanadyjskiego Uniwersytetu McGill postanowili przeprowadzić badania dotyczące pracy mózgu w sytuacji, gdy ten jest wystawiony na bodźce powodujące podniecenie. W badaniu wzięło udział dwudziestu mężczyzn i tyle samo kobiet, a jego przebieg był następujący – badanym pokazywano filmy erotyczne i jednocześnie sprawdzano, jaki wpływ mają one na mózg. Robiono to na dwa sposoby – jedno urządzenie sprawdzało aktywność mózgu, a drugie – w tym przypadku kamera termowizyjna – badała, jak na bodźce reagują genitalia.

 

Z przeprowadzonych badań płyną interesujące wnioski. Okazało się bowiem, że kobiece mózgi są o wiele bardziej stymulowane w momencie podniecenia, niż w przypadku mężczyzn. I chociaż odkrycie samo w sobie jest interesujące, to naukowcy twierdzą, że aby dobrze zgłębić temat kobiecego podniecenia, potrzebne jest więcej badań.

 

My jesteśmy zdania, że akurat tego tematu do końca nigdy nie uda się zbadać...

 

fot. iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska