Kobiety lecą na facetów w związkach bardziej niż na singli

2018-02-01
Kobiety lecą na facetów w związkach bardziej niż na singli

Powinno być chyba odwrotnie?

Życie nie jest fair. Lubi płatać bolesne figle. Okazuje się, że kiedy ktoś jest rozpaczliwie samotny, czyli potrzebuje partnerki, nikogo nie pociąga. A kiedy faktycznie spotyka się z kimś, wszystkie kobiety nagle odzyskują zmysły i zaczyna go podrywać.

 

Według najnowszych badań opublikowanych w „Scientific Reports”, mężczyźni, którzy mają dziewczyny dostają czegoś, co można nazwać „zwiększeniem atrakcyjności”. Nagle zaczynają być postrzegani jako bardziej podniecający niż zwykle. To staje się zauważalne dla innych kobiet, które są w pobliżu.

 

Jak to działa? Otóż dziewczyna faceta jest swoistą „testerką”. Skoro ona kogoś wybrała, to dla innej jest to znak, że warto. Singiel, którego nie wybrała żadna kobieta, nie jest „certyfikowany”. Nie ma atestu.

 

Na potrzeby badania naukowcy poprosili uczestniczki, aby oceniały zdjęcia mężczyzn, rąk mężczyzn i sztuki abstrakcyjnej. Kiedy dowiedziały się, jak głosowały inne kobiety, dopasowywały swoje oceny do ich ocen. Wyżej oceniały tych mężczyzn, które zostały wcześniej „zaklepane” przez inne kobiety.

 

„Kobiety w naszych badaniach stwierdzały, że twarze mężczyzn są bardziej atrakcyjne, jeśli inne kobiety również wysoko oceniały ich twarze” - powiedziała szefowa badań dr Kate Cross. „Kobiety wydają się kopiować preferencje innych kobiet, także jeśli chodzi o mężczyzn”.

 

Chodzenie z dziewczyną po mieście jest dla innych wyraźnym znakiem: „z tym kolesiem warto”. Coś jakby neon nad głową.

 

Zatem, jeśli chcecie mieć więcej dziewczyn, to miejcie choć jedną...

 

Fot: iStock

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska