Im więcej seksu, tym więcej zdrady

2018-02-15
Im więcej seksu, tym więcej zdrady

Jeśli prowadzicie doskonałe życie seksualne, mamy dla was złe wieści: ostatnie badania wykazały, że pary uprawiające wspaniały seks są bardziej skłonne do zdradzania niż pary, które aż tak dobrze nie mają. Dziwne, prawda?

W badaniach (opublikowanych w „Journal of Personality and Social Psychology”, które przeprowadzono na Uniwersytecie Stanowym Florydy), naukowcy analizowali 233 nowożeńców dokumentujących swoje relacje w najdrobniejszych szczegółach, przez trzy i pół roku. Pary miały notować wszystkie fakty dotyczące satysfakcji małżeńskiej, satysfakcji seksualnej, długoterminowego zaangażowania oraz to, czy zdradzali czy nie.

 

Wyniki wykazały, że ludzie, którzy byli bardzo zadowoleni z seksu w swoich związkach, częściej zdradzali. Zdaniem naukowców to sugeruje, że ludzie, którzy czują się pozytywnie, jeśli chodzi o seks, zaczynają chcieć go więcej, bez względu na to, co dzieje się w ich związku.

 

Uczestnicy zostali poproszeni także o obejrzenie różnych zdjęć. Zarówno atrakcyjnych, jak i przeciętnych mężczyzn i kobiet oraz ocenienie, jak atrakcyjna jest każda tych osób. Obserwowano ich, jak długo patrzyli na każde zdjęcie.

 

Stwierdzono, że ci, którzy szybko przestawali patrzeć na zdjęcia atrakcyjnych osób, rzadziej byli niewierni. Nawet jeśli różnica czasu pomiędzy zdrajcami i wiernymi wynosiła ułamki sekund, to ci, którzy patrzyli dłużej byli o 50 procent bardziej podatni na zdradzanie.

 

Co więcej, uczestnicy, którzy byli wierni swoim partnerom, oceniali wszystkie zdjęcia jako znacznie mniej atrakcyjne od zdrajców. To oznacza, że zaangażowanie w związek obniża atrakcyjność wszystkich innych osób.

 

I to jest dobra wiadomość.

 

Fot: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska