Kiedy kobiety żałują seksu na jedną noc?

2018-03-05
Kiedy kobiety żałują seksu na jedną noc?

Zaskakujące wyniki badań nad jednonocnymi przygodami seksualnymi.

Komu nigdy nie zdarzyło się pójść do łóżka z przypadkowo poznaną kobietą, niech pierwszy rzuci kamieniem. No dobrze, może nie od razu pójść, ale przynajmniej tego chcieć.

Jak się okazuje, skoków w bok (w przypadku par) albo po prostu jednorazowych akcji, jest na tyle dużo, że przyjrzeli się im naukowcy. Doszli do wniosku, że takie przygody zwykle są przyjemne, ale czasami pozostawiają niedosyt albo wręcz niesmak. Bywa, że zarówno my, jak i kobiety, żałujemy, że w ogóle do czegoś doszło.

Czasami jest moralniak

Ale dlaczego żałujemy? Naukowcy zadali to pytanie ponad 800 osobom w Stanach Zjednoczonych. Okazuje się, że my mężczyźni żałujemy tylko w jednym przypadku: jeśli kobieta była słaba w łóżku. No i oczywiście wówczas, jeśli seksu nie było, a zapowiadało się, że będzie.

Z kolei kobiety żałują jednonocnych przygód, jeśli były do seksu skłonione, a nie one wyszły z inicjatywą. Presja jest dla nich nie do zniesienia. Na drugim miejscu znajduje się „zły wybór”, czyli partner niezbyt dobry w łóżku.

Faceci lubią seks na jedną noc

W naszym przypadku – mężczyzn – skoków w bok żałuje 1/3 ankietowanych. Kobiet, które mają wątpliwości i wolałyby cofnąć czas, jest dwa razy więcej.

Według badaczy niechęć kobiet do seksu na jedną noc jest wynikiem ewolucji. „Panie zawsze bały się, że przygoda skończy się ciążą, a mężczyzna – ojciec dziecka – odejdzie natychmiast po seksie. Mężczyznom taki lęk nie towarzyszył” - powiedział Leif Edward Ottesen Kennair z Norweskiego Uniwersytetu Nauki i Technologii.

Fot: iStock

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska