Bezinteresowni ludzie uprawiają więcej seksu

2016-08-16
Bezinteresowni ludzie uprawiają więcej seksu

Ludzie, którzy wykazują się bezinteresownością i częściej pomagają innym wydają się płci przeciwnej bardziej pociągający i w konsekwencji uprawiają więcej seksu. A przynajmniej przekonują o tym badania brytyjskich naukowców.

Wydawałoby się, że najwięcej seksu uprawiają ludzie, którym chodzi tylko o niego. Uzależnieni od orgazmu egoiści, którzy podrywają, zaliczają i nie zostają na śniadanie. Tymczasem z badań brytyjskich naukowców wynika coś wprost przeciwnego! Lubisz seks? Bądź altruistą!

 

Badacze zapytali ponad 800 osób o typowo altruistyczne poczynania dnia codziennego: oddawanie krwi, pomaganie obcym na przejściach dla pieszych, pomaganie współpracownikom i współuczniom czy wsparcie organizacji charytatywnych. Później zaś o doświadczenia seksualne. Naukowcy nie mają wątpliwości: ludzie o altruistycznym usposobieniu kochają się dużo częściej.

 

Warto jednak wdać się w szczegóły, bo to właśnie one mogą chociaż częściowo uratować stereotyp egoistycznego supersamca przed całkowitą zagładą. Badacze przyznają bowiem, że altruistyczna osobowość bardziej pociąga mężczyzn niż kobiety. Z ich ustaleń wynika oczywiście, że cenią ją również panie, ale jednak zostawiają sobie one pewien margines błędu dla wyjątkowo pociągających i „męskich” egoistów.

 

Wyjaśnienie? Jak przystało na naukowców – atawistyczne. Altruizm łączy się bowiem z hojnością. A jeśli ktoś jest hojny, znaczy to, że z pewnością ma się czym dzielić, a my możemy na tym skorzystać. Innymi słowy: powodem, dla którego kochamy altruistów jest nasz własny egoizm...

 

Ale żeby nie było, że przemawia przez nas wyłącznie brak złudzeń co do naszego gatunku – spróbujmy znaleźć jeszcze jedno wyjaśnienie tego zjawiska. Może chodzi po prostu o to, że altruiści to osoby bardziej otwarte na innych ludzi i dzięki temu łatwiej im zaaranżować sytuacje intymne. Brzmi trochę lepiej, prawda?

 

Tak czy inaczej, panowie, wiecie co z tym zrobić!

 

fot. efenzi/iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska